Menu
StudentMag
Studentský život

Jen polka a tango? Přinášíme 7 věcí, které nás taneční naučily do života

Redakce

Redakce

11. 2. 2015

Myslíte, že taneční jsou přežitek a že je to spíše divadlo pro rodiče? Nebo jste naopak zastánci tanečních a máte v plánu se zapsat do kurzů pro vysokoškoláky? Přečtěte si tento článek, který vás provede tím, co nás do života naučily taneční.

1. Tancovat

Účastníci kurzu by se měli naučit tancovat základní společenské tance. Z vlastní zkušenosti však vím, že záleží na tom, zda se jako účastníci chcete naučit tancovat, nebo se tanci vyhýbáte. Pokud jste strávili taneční spíše na baru, pak nezoufejte a přihlaste se do tanečních pro vysokoškoláky.

Taneční pro vysokoškoláky najdete v každém větším městě. Kurzovné je pro studenty snížené a do některých kurzů můžete docházet i v neformálním oblečení.

Možná se ptáte, proč je důležité umět tancovat. Je to tak, že všeobecně vzdělaný člověk by zkrátka měl umět tančit. Ve vyšších společenských vrstvách se to vyžaduje.

2. Vnímat rytmus hudby

Abyste si vůbec mohli zatančit, je potřeba umět podle hudby poznat, o jaký tanec se jedná. Většinou to není těžké, jelikož se písničky na plesech opakují. Pokud si přesto nejste jistí, okoukejte, co tančí ostatní tanečníci.

3. Chodit na plesy

Absolvováním tanečních se vám otevírá možnost navštěvovat plesy. V zimní sezóně si můžete vybrat z velké spousty různě zaměřených plesů. Osobně doporučuji alespoň jednou navštívit pravý vesnický ples a užít si jeho neformální atmosféru s pitím za lidové ceny.

Pokud se bude navíc jednat o myslivecký ples, pak už není nad čím přemýšlet. S trochou štěstí si domů odnesete nějakou tu zvěř.

4. Základy etikety

Účastníci tanečních se seznámí i se základy etikety. Dozvíte se například, v jakém pořadí chodí žena a muž do schodů nebo zjistíte, jak správně nabídnout tykání. To je velmi užitečné vědět, můžete se vyhnout mnoha trapasům.

5. Zvládnout společenský oděv

Taneční nás naučily, že vydržet ve společenském oděvu není tak úplně legrace. Je třeba přetrpět na jedné straně bolavé nohy a puchýře a na straně druhé těsné kravaty, horko a někdy i rukavičky. Ženy musí navíc ohlídat silonky, výstřihy nebo rozparky.

6. Být rozhodný

V tanečních velmi brzy pochopíte, že je třeba rychle se rozhodovat a ještě rychleji jednat. Ať už se jedná o dámskou nebo pánskou volenku, pokud zaspíte, prožijete opravdu dlouhý tanec s někým, kdo vás nepřitahuje. Navíc budete muset být blízko a držet se za ruce.

7. Způsob, jak se seznámit

Taneční nám daly možnost navázat kontakt s tím, kdo nás zajímá. Pokud máte v úmyslu tohoto člověka blíže poznat, je dobré zvolit pomalejší tanec, při kterém si zvládnete popovídat. Tento způsob seznámení využívají spíše muži, protože je běžnější, že muž pozve ženu k tanci. Ale sebevědomá žena může stejně tak pozvat muže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jen polka a tango? Přinášíme 7 věcí, které nás taneční naučily do života