Menu
StudentMag
Studentský život

Jaké sportovní aktivity jsou ideální na pláž?

Dovolená nemusí nutně znamenat jen válení se na pláži. Pokud do týdenního volna zakomponujete navíc pohyb, vaše tělo vám bude vděčné. Samozřejmě pokud chcete. A abyste spojili příjemné s užitečným, můžete si rovnou zvolit aktivity, které jsou ideální na pláž. Pokud byste si to totiž rozmysleli, k lehátku to nebudete mít daleko.

Pláž je ideální nejen na relaxační aktivity, ale i ty sportovní. Využít ji můžete na celou řadu rekreačních sportů, které vás zabaví a pomohou udržet v kondici. Obvykle se takové sportovní činnosti vyznačují hraním v hlubokém písku a na boso. Jediné, co budete potřebovat, jsou tak plavky a pokrývka hlavy. Pro náročnější sporty pak klidně lehké funkční oblečení. A samozřejmě opalovací krém.

Je libo plavky? Vyberte si pohodlný sportovní střih, ve kterém se vám bude dobře pohybovat. Pánské plavky můžete pořídit tady: https://sportano.cz/panske-plavky.

 

Plážový volejbal

Sportovní aktivity na pláž

Takzvaný beach volejbal je týmová hra, která vyžaduje dvě družstva. Většina pravidel je převzata z klasického volejbalu, můžeme ale narazit na několik odlišností. Největším rozdílem je, že družstvo je tvořeno dvěma hráči – vy si ale hru můžete uzpůsobit podle sebe. Standardně se tak rekreační plážový volejbal může hrát s větším počtem hráčů, podle toho, kolik nadšenců pro aktivitu získáte. Účelem hry je (stejně jako u klasického volejbalu) poslat míč povoleným způsobem přes síť na zem do soupeřova pole a zároveň zabránit soupeřovi udělat totéž.

Hra se hraje na boso, budete tak potřebovat jenom plavky nebo vzdušné funkční oblečení, pokrývku hlavy, volejbalový míč a případně volejbalovou síť. Na spoustě plážích ale najdete přímo místa na plážový volejbal určená, kde se už o další příslušenství nemusíte starat.

Jóga

Než se naplno rozpálí letní slunce, využijte nádherné scenerie, východ slunce a šumění vln. Jóga na pláži je ideálním způsobem, jak nastartovat den a udělat něco pro své tělo. Ráno budete mít chvíli jen pro sebe a vězte, že právě jóga vám pomůže s mentálním odpočinkem a ztuhlými svaly. Kromě toho má blahodárný vliv na psychické rozpoložení. Pokud se vám na dovolené stále nedaří vypnout hlavu a oprostit se od starostí všedních dnů, možná byste právě jógu měli do své denní rutiny zařadit.

A co si obléct? V první řadě záleží na tom, v čem se cítíte pohodlně. Na ranní jógu jsou každopádně ideální volné šortky nebo legíny a přiléhavý top, který vám při pozicích hlavou dolů nebude přepadávat přes hlavu. Sportovní vybavení můžete (nejen na jógu) vybírat na e-shopu https://sportano.cz/. A nezapomeňte na protiskluzovou podložku.

Sportovní aktivity na pláž

 

Plážový fotbal

Pokud vás individuální druh pohybu zrovna neláká, můžete opět vsadit na týmovou spolupráci. Plážový fotbal je kolektivní sport, který se hraje na pískovém hřišti s celkem 5 hráči v jednom družstvu včetně brankáře. Celkový počet můžete samozřejmě přizpůsobit konkrétní situaci, a pokud je vás na jednu hru příliš mnoho, další hráči mohou sedět na lavičce pro případ střídání.

Přihrávky v hlubokém písku jsou fyzicky poměrně náročné, není to nic pro úplné začátečníky. Pokud chcete náročnější aktivitu, pak je plážový fotbal pro vás ideální.

Hraje se bez bot, možná ale využijete kromě plavek pohodlné šortky a dres. Pánské sportovní kraťasy můžete vybírat třeba tady: https://sportano.cz/panske-sortky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké sportovní aktivity jsou ideální na pláž?