Menu
StudentMag
Studentský život

Jaké jsou druhy kocoviny? 5 typů, které zažijete po oslavách zkouškového

Redakce

Redakce

15. 1. 2014

Začněme dobrou zprávou. Tolik proklínané zkouškové se chýlí ke konci! A víte, co je ještě lepší? No přeci to, že přichází čas na pořádnou oslavu! Pojďme si tedy projít všechny druhy kocovin, které vás mohou po vašem nočním tažení potkat.

 „Amnézie“

Po dobře odvedené práci vás čeká odměna v podobě totálního bolehlavu následovaného výpadkem paměti. Ukrutnou bolest můžete řešit „růžovým štěstím“, ale rozhodně jím nevyřešíte půlhodinové zírání do zdi, pomocí kterého se snažíte přijít na to, co jste včera dělali. Jediné, co bude v pořádku, je vaše svědomí. Ve vašem stavu si totiž docela jednoduše můžete vsugerovat, že to co si nepamatujete, se vlastně vůbec nestalo, kdyby…

… neexistovaly mobilní telefony. Právě tam totiž naleznete všechny odpovědi. Na fotkách se dost možná objevíte v objetí s lidmi, které jste doposud neviděli a už asi neuvidíte, ve zprávách se zase dočtete, jak jste v opilecké upřímnosti poslali někam lidi, které sice nemáte rádi, ale oni o tom do včerejší noci nevěděli, a takto bychom mohli pokračovat dál a dál.

„Kóma“

Jedna z nejhorších kocovin, která začíná už během večera. Její příznaky jsou dost podobné jako v prvním případě, akorát s tím rozdílem, že jste si nic neužili. To vám později řeknou i vytočení kámoši, kteří se o vás museli starat, kupovat vám minerálku a dávat pozor, abyste nezvraceli na zádech, nýbrž na boku. A zvracením to vlastně pokračuje i ráno. Jednoduše špatně odvedená práce.

„Schíza“

Tato kocovina vzniká zpravidla při posledním drinku, kterým se propíjíte do střízliva. V hlavě už si začínáte uvědomovat, že párty končí a přes okna clubu začíná pronikat světlo. Falešná střízlivost má za následek, že o sobě pochybujete a uvědomujete si, že jste se možná v některých opilých chvílích chovali jako idioti, z čehož následně nemůžete usnout.

Jenže až se ráno už doopravdy střízliví probudíte, zjistíte, že to byla super párty a absolutně nebudete chápat, proč jste se před spaním zabývali takovými kravinami.

„Psycho“

Občas se vám může stát, že se probudíte s ukrutně mizernou náladou. A i když to moc dobře víte a chcete se ovládat, nejde to. Do toho ještě ta příšerná bolest hlavy. Pořád navíc máte pocit, že na něco zapomínáte, stále vám něco padá, zakopáváte, při delším mrknutí se vám i ve čtyři odpoledne motá hlava, marně se snažíte koncentrovat a vše končí večerní nevolností, neustálým suchem v ústech a spaním, jehož kvalita přesně odráží totálně zbytečný den, který jste právě absolvovali.

„Euforie“

Sen každého fanouška alkoholu. Čas od času se ráno opravdu zadaří, což má za následek výbornou náladu, žádný zdravotní handicap a pocit, který může mít pouze nadčlověk. Připadáte si jako nepřekonatelní vládci včerejší párty a s radostí v hlase voláte kamarádům, abyste si vyslechli oslavné chorály na vaši osobu. Odpoledne sice procitnete a s největší pravděpodobností zjistíte, že to zase taková sláva nebyla, ale euforické chvíle už vám nikdo nevezme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké jsou druhy kocoviny? 5 typů, které zažijete po oslavách zkouškového