Menu
StudentMag
Studentský život

Jak zařídit pokoj pro malé školáky i velké studenty?

Máte doma malé školáky nebo velké studenty? Na zařízení pokojíčku pro ně není nic těžkého, nejdříve je však nutné vše dobře naplánovat. Rozhodující je především věk a pohlaví dítěte – jiné požadavky má sedmiletý chlapec, jiné sedmnáctiletá mladá dáma.

Bez kvalitní postele to nepůjde

Základem každého dětského pokoje je samozřejmě postel. Ta musí být opravdu kvalitní, neboť spánek je jednou z nejdůležitějších věcí potřebných pro správný vývoj a růst dítěte. V žádném případě si na ní nesmí ničit záda.

Zkuste nepodlehnout prosbám a žádostem dítěte o nějakou netradiční postel. Jednak děti rychle rostou a především ještě rychleji mění názory. Mohlo by se stát, že za pár let nebo dokonce za pár měsíců budete muset koupit postel novou, protože ta stará se jim zkrátka přestane líbit a budou odmítat na ní spát.

Světlé barvy a přírodní nábytek

Volte světlý přírodní nábytek, to samé platí i pro vymalování stěn. Díky tomu si děti budou moci snadno zvolit téměř jakékoli doplňky a nebudete kvůli nim muset malovat každý rok. Psací stůl a židle volte takové, aby s dětmi „rostly“ – měly by být výškově nastavitelné. Tím zamezíte tomu, aby se dítě od malička naučilo špatně sedět a u psaní se hrbilo. Samozřejmostí je také lampička na psacím stole, aby si dítě neničilo oči.

Nezapomeňte na dětský koutek

Pokud zařizujete pokoj pro malé školáky – ať už se jedná o pokoj pro kluka nebo holku, vždy myslete na to, že i děti školou povinné by si měly hrát, ne jen sedět u stolu a psát domácí úkoly. Neměňte proto jejich pokoj v pracovnu či kancelář.

Útulný dětský pokoj pro kluka by neměl postrádat krabici na autíčka, krásný dětský pokoj pro holku se zase neobejde bez místa pro vystavení panenek. Samozřejmostí by měly být i skříně na další hračky.

Starší dítě potřebuje víc úložného prostoru

Pokud ale máte doma odrostlého studenta, určitě nebude rád, když jeho pokoj zaplníte hračkami. Základem samozřejmě zůstává postel, psací stůl a židle, dospívající člověk však potřebuje i spoustu úložného prostoru – šatní skříně i nejrůznější poličky na knihy a další věci. Celkové zařízení pokoje by mělo působit moderně, živě a vesele.

Všechny kusy nábytku i dekoru by spolu samozřejmě měly ladit. Pokud si se zařízením dětského pokoje nevíte rady, nebojte se. Pro takové případy existuje šikovné řešení – můžete si vybrat už připravené studentské pokojové sestavy nábytku. Ty už jsou předem perfektně sladěné profesionálními designery.

Ať děti řeknou svůj názor

Přestože rozhodující slovo nakonec budete muset mít vy, v každém případě si vyslechněte touhy a přání vašich dětí. Jednak budou vědět, že vás jejich názor zajímá, a zároveň budou mít pocit, že si pokoj vlastně zařídily samy. A v takové místnosti se jim bude hned lépe bydlet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zařídit pokoj pro malé školáky i velké studenty?