Menu
StudentMag
Studentský život

Jak využít volný čas po skončení zkouškového? Přinášíme 5 nápadů

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

24. 1. 2014

Konec zkouškového už se pomalu objevuje na obzoru. Také se nemůžete dočkat, až odevzdáte poslední vyplněný test a bude to pro tentokrát za vámi? Přemýšlíte už, jak naložíte s volným časem? Máme pro vás pět nápadů, které byste měli zvážit.

Začněte s něčím novým

Určitě něco takového máte. Další cizí jazyk, programování nebo třeba hra na kytaru. Něco, co se chcete už dlouho naučit, ale pořád jste si na to nenašli čas. Přestaňte hledat výmluvy. Kupte si učebnici pro samouky nebo se přihlaste na kurzy, ale hlavně konečně začněte. Ideální chvíle nenastane zřejmě nikdy, alespoň malé míře povinností nikdy neuniknete, tak proč to odkládat donekonečna?

Najděte si brigádu

Co si budeme nalhávat – ačkoli v průběhu semestru tvrdíme, že opravdu čas nemáme, ve zkouškovém nám z ničeho nic dochází, že to až tak hrozné nebylo a brigáda by do rozvrhu vešla. Na nic nečekejte a najděte si nějaký přivýdělek hned na začátku nového semestru. Jak jste jistě sami zjistili, semestr uteče rychleji než jeden večer v hospodě, a příležitost vydělat si dlouho mít nebudete.

Sejděte se s přáteli

Konec zkouškového je skvělá příležitost, proč se znovu sejít s přáteli, které jste už dlouho neviděli. Obnovte staré a tak trochu zatuchlé známosti, oslavte úspěšně složené zkoušky, zajděte na nový film nebo jen tak na jedno. Po proučeném měsíci vám to rozhodně prospěje.

Zhlédněte filmy, na něž nebyl čas

Jste velcí filmový fanoušci? Pak jste během zkouškového museli jistě trpět značnou kinematografickou podvýživou. Máte rozhodně co dohánět. Podívejte se na náš přehled nejlepších komedií roku 2013. Už jste je viděli všechny? Který film byste nám doporučili vy?

Čtěte jako o závod

Sečtěte se tak moc, až z vás bude nejmoudřejší osoba na světě. Nebo alespoň jedna z nejmoudřejších. Teď už po večerech nemusíte ležet ve skriptech. Vezměte si k ruce raději než další učebnici odpočinkovou beletrii a odreagujte se. Kromě filmového žebříčku jsme dali dohromady i TOP knihy za rok 2013.

Obnovte staré koníčky

Vytáhněte čtvrtku a olejové barvy do terénu, vemte znovu do ruky housle nebo si běžte zahrát stolní tenis. Ať už jste dříve dělávali cokoli, nastal nejvyšší čas vrátit se k tomu, co vás bavilo. Nenechte své dávné koníčky vyšumět do ztracena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak využít volný čas po skončení zkouškového? Přinášíme 5 nápadů