Menu
StudentMag
Studium

Jak využít prázdniny? Udělejte si jazykový certifikát

Letní volno je v půlce a přemýšlíte, jak zbývající čas ještě využít? Chcete v budoucnu studovat v zahraničí anebo chcete mít výhodu na pracovním trhu oproti konkurenci, protože budete moci okamžitě doložit osvědčení o svých jazykových dovednostech? Mezinárodní jazykové zkoušky LanguageCert jsou vhodnou volbou!

Možností, jak získat certifikát z anglického jazyka, existuje v ČR spousta. Mezi první jazykové agentury, které získaly akreditaci pro poskytování mezinárodně uznávaných zkoušek LanguageCert, patří Channel Crossings.

Jedná se o zkoušky z obecné angličtiny, kdy si můžete vybrat ze šesti úrovní, a důraz je kladen na praktické zvládnutí jazyka. Není potřeba nijak zdlouhavá příprava a je jen na vás, jestli si zvolíte písemnou i ústní zkoušku LanguageCert (v jeden termín nebo v intervalu půl roku, certifikát dostanete i z jedné zkoušky, pokud byste ve druhé neuspěli) anebo jestli budete chtít absolvovat jen jednu z těchto zkoušek.

Zkoušky LanguageCert jsou uznávané stejně jako školní část státní maturitní zkoušky z anglického jazyka, tudíž pokud chcete kromě maturity získat i mezinárodní certifikát na celý život, pak není nic jednoduššího než si na stránkách Channel Crossings vybrat nejvhodnější termín a do konce kalendářního roku nahlásit své střední škole záměr absolvovat místo školní části maturitní zkoušky zkoušku LanguageCert. Další výhodou těchto zkoušek je také jejich cena. Vyšší úrovně jsou levnější než např. cambridgeské zkoušky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak využít prázdniny? Udělejte si jazykový certifikát