Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak vydržet v práci? Máme 4 tipy, které vám pomohou neztratit motivaci

Redakce

Redakce

5. 8. 2014

Máte radost, že jste konečně prošli mašinérií pohovorů a dostali práci, jenže – najednou byste dali cokoli za to, jen abyste pracovat nemuseli. Přijetí do práce často není až tak radostná událost. Co s tím? Jak v práci vydržet? Přinášíme 4 tipy, jak se poprat se zklamáním a vydržet.

Důvodů, proč se vám v práci nelíbí, může být několik a mohou být velmi odlišné, proto i naše doporučení jsou velmi různorodá. Ať už se vám v práci nelíbí třeba kvůli nesnesitelnému šéfovi, pomlouvačné kolegyni či stereotypní pracovní náplni, uvědomte si, že málokdo má to štěstí, aby mu jeho práce byla zároveň koníčkem.

1. Peníze až na prvním místě

Do práce chodíte, abyste vydělali peníze, a mít peníze, je přeci skvělá motivace už sama o sobě. Snažte se pracovat tak dobře, abyste získali nejen základní plat, ale i osobní ohodnocení a další bonusy. Peníze získané z práce jsou přeci tak příjemnou věcí, když je můžeme utratit za něco, co udělá radost nám či našim blízkým.

2. Važte si pracovních návyků

Ať už pracujete kdekoliv, praxe se vždy hodí. Možná že pracujete v jiném oboru, než studujete či jste vystudovali, ale důležité kromě odborné praxe je získat i pracovní návyky: chodit do práce včas, dodržovat přestávky, plnit své úkoly do určitého termínu, zvládat pracovní komunikaci s nadřízeným i s kolegy a tak podobně. Tyto návyky se vám vryjí pod kůži a zaměstnavatelé si jich obecně hodně cení.

3. Změňte stereotyp

Vykonáváte nudnou a stereotypní práci, která vás moc nebaví? Snažte se na ní najít něco pozitivního. Jako třeba: nemusím se vyrovnávat s neustálými změnami, vím, jak si práci naplánovat…

A hlavně, při stereotypní práci typu vyplňování tabulek či brigádě v továrně u pásové výroby většinou jdete domů s čistou hlavou a nemusíte si nosit práci domů, jako je tomu v manažerských či kreativních pozicích.

4. Zlepšujte se

Snažte se dělat svou práci, jak nejlépe dovedete. Nevnímejte práci, kde vás to nebaví nebo vám vadí kolegové, jako utrpení; berte ji jako výzvu. Zkuste překonat sami sebe a například si dát závazek, že svou prácí zrychlíte, že snížíte chybovost, že té protivné kolegyni každý den řeknete něco milého nebo že se vypracujte na lepší pozici.

Zkrátka využijte nepříznivého pracovního prostředí ke svému osobnímu růstu. I práce, která vás nebaví a kam chodit nechcete, vás může posunout o pořádný kus dál na cestě k vašemu vysněnému zaměstnání.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Jak vydržet v práci? Máme 4 tipy, které vám pomohou neztratit motivaci