Menu
StudentMag
Studentský život

Jak vydržet abstinovat? Cestou na bar si vzpomeňte na těchto 5 věcí

Redakce

Redakce

2. 5. 2018

Každé sobotní ráno se probouzíte o pětistovku lehčí, s bolestí hlavy a se slovy: „Už nikdy nebudu pít.“ Život je krutý, že? Možná by vaše rána byla příjemnější, kdybyste si jednou dali místo zelené džus a místo tequily jen ten pomeranč se skořicí.

Bezbolestné vstávání

Dokážete si ještě vzpomenout na víkendové ráno, kdy jste vstávali bez toho nesnesitelného bolehlavu a pachuti v ústech? Dokážete si vůbec ještě vzpomenout na nějaké víkendové ráno? Pokud ano, měly by vám být právě tyto vzpomínky motivací k vaší budoucí abstinenci.

Kdo dřív vstává (a nemotá se mu u toho hlava), víc toho také přes den stihne. Bez kocoviny už váš den nebude působit jako výjimečně propracovaná noční můra.

Jen 179 kreditů! Známe 8 nejhorších nočních můr každého studenta

Zlepšení paměti

Pokud neudržíte v hlavě ani pětipoložkový nákupní seznam, je na čase začít uvažovat o (alespoň kratší) abstinenční kůře.

Prolít si hrdlem několik večerů v týdnu místo levného vína nebo poslední lahve burbonu (kterou jste dostali před měsícem k narozeninám a šetříte si ji na „speciální příležitost“) termosku zeleného čaje s ženšenem ještě nikomu neuškodilo. Nebo minimálně jeho paměti.

Vyvážené mezilidské vztahy

Nám alkoholikům se ty vztahy přece jenom někdy až příliš zašmodrchají. Často vlastně ani nevíme jak a proč, ale najednou sedíme v baru úplně sami, telefon nezvoní a my máme o jeden důvod k pití navíc.

Naše přílišná konzumace alkoholu způsobuje většinu nedorozumění s (nejen) opačným pohlavím. Jinými slovy, vy zadaní: věnujte se místo pití alespoň jednou pro změnu své drahé polovičce. Nezadaní: v baru tu spřízněnou duši stejně nepotkáte. (Opravdu ne. Vždyť už jste to zkoušeli). A všichni povinně zavolat babičce. Jen tak, aby se po nocích netrápila, zda ještě žijete.

Denní život

Při všech těch půlnočních dobrodružstvích je někdy opravdu těžké uvěřit, že lidé i ve dne žijí zajímavé a naplněné životy, a to vše navíc v naprosté střízlivosti. Je tomu ale doopravdy tak. Procházky v přírodě, výlety na neznámá místa, výstavy, obědy v prosluněných restauracích – to vše uniká těm, kteří, když už jsou ve dne vzhůru a střízliví, místo kulturních zážitků dohánějí spíše resty za několik posledních měsíců.

Máme pro vás 23 zásadních věcí, které jsme se naučili z amerických filmů

Krása

Častá konzumace alkoholu neprospívá ani našemu zevnějšku. Jestli máte pocit, že při pohledu do zrcadla poznáváte svůj kdysi krásný obličej čím dál tím méně a na břiše se vám tvoří pneumatika, která by vás při opileckém pádu z výletní lodě určitě zachránila před utopením, přestaňte tolik pít.

Poděkují vám nejen vaše játra. Opravdu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vydržet abstinovat? Cestou na bar si vzpomeňte na těchto 5 věcí