Menu
StudentMag
Studentský život

Jak ušetřit při nákupech oblečení?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 11. 2022

Zjistili jste, že vám po zaplacení účtů už nezbývá na nákup oblečení? Nebojte se, nejste v tom sami! Máme pro vás hned několik tipů, které vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit poměrně dost peněz.

Než se pustíte do dalšího nájezdu na obchoďák, protože prostě nemáte, co na sebe, prohlédněte si svůj šatník. Pokud je tam více kousků, než nosíte, asi bude problém jinde. Z výzkumů vyplývá, že běžně nosíme asi 20 % našeho šatníku. Pokud je to tedy i váš případ, vyhraďte si čas a šatník protřiďte.

Jestli budete mít i potom stejný problém, vypravte se na nákupy s přesným nákupním seznamem. Když se ho budete držet a na každý měsíc si naplánujete výdaje na oblečení, pak vás nic nepřekvapí. Do těchto výdajů zahrňte i čistírnu a prádelnu. A to především na podzim a na jaře, kdy byste měli dát patřičnou péči kabátům a zimnímu oblečení.

Upcyklujte nebo recyklujte

Oblečení využívejte naplno a když se vám okouká, inovujte ho výšivkami, knoflíky, zipy nebo korálky. Když už není kousek vhodný k nošení ani na zahradu, můžete z něj vyrobit třeba utěrky do kuchyně, dečky nebo cokoliv dalšího. Staré rifle proměníte v tašku, batoh, kabelku nebo kobereček. Ze starých triček vyrobte špagetovou přízi. Špagety jsou ideální pro výrobu praktických košů, nákupních tašek, rohoží nebo dokonce kabelek. Staré košile a svetry jsou perfektní materiál na povlaky polštářů.

A teď už slibované tipy, které vám při nákupech oblečení pomohou šetřit.

I když to vypadá lákavě a naprosto perfektně vyladěné, nekupujte kombinované sety triček s mikinami a doplňky do vlasů či náušnicemi, když ve skutečnosti potřebujete pouze to tričko. Jde o zbytečnou útratu, která se může na první pohled zdát jako skvělý nákup.

Když jdete nakupovat sezónní oblečení pro děti, nakupujte rostoucí oblečení. Je praktické, dlouho vydrží a v konečném výsledku s ním dost ušetříte. Případně navštivte second handy, kde seženete dětské oblečení za dobré ceny.

Dávejte přednost nakupování v e-shopech, oblečení je obvykle levnější. Když už pro nějaké to oblečení vyrazíte do kamenného obchodu, vezměte si s sebou pouze přiměřenou hotovost, aby vás to nesvádělo k dalšímu nakupování.

Ve svých oblíbených obchodech strategicky využívejte klubové kartičky a slevové kupóny. Ale pozor, kupujte s nimi ale pouze to, co doopravdy potřebujete.

Vintage obchod není second hand. Zboží v takovém obchodě zpravidla stojí mnohem více než v běžných obchodech.

Když máte to štěstí a bydlíte blízko u hranic, pak vyrazte do zahraničí. Už skoro ve všech sousedních státech aktuálně pořídíte totožné oblečení, které se nabízí u nás zhruba o 25 % levněji.

Zvažte půjčovnu, pokud potřebujete nějaký kousek pouze na jednu výjimečnou událost. Je to obvykle výhodnější. Pokud byste si ho však měli v kratším časovém horizontu půjčit více než dvakrát, vyplatí se vám ho koupit. Stejně tak se vyplatí poslat oblečení do čistírny.

Jak vidíte, způsobů, jak ušetřit za oblečení je poměrně dost. Je jen na vás, který způsob si vyberete. V každém případě platí, že pokud se o své oblečení budete dobře starat, vydrží vám mnohem déle a investice do něj se vám vrátí, i když bude na začátku vyšší.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jak ušetřit při nákupech oblečení?