Menu
StudentMag
Studentský život

Jak si zasportovat na intru či na kolejích

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 11. 2020

Počasí, které neláká ven, nutně vyvolává otázku: Co budeme dělat odpoledne? Samozřejmě, že válet se v posteli a chatovat nebo surfovat po netu se dá vždycky, jenže chtělo by to nějakou akci! A není to nemožné, vždyť turnaj v šipkách s kámoši je velká sranda!

Společenská hra či sport „šipky“ jsou dnes populární napříč generacemi. Šipky dokonce už hrají malé děti, i když ty ještě neházejí běžnými šipkami s hrotem, ale kuličkami. Stávají se z nich takto budoucí šipkaři. Každý snad alespoň jednou šipky zkusil a nejeden z nás v této hře našel zálibu. Elektronický terč a šipky je všechno, co k tomuhle zábavnému kolektivnímu sportu potřebujete.

Zkuste zapátrat, zda na intru nebo na kolejích šipky nemáte a pokud opravdu nemáte, poproste vedoucího vychovatele internátu nebo požádejte studentskou radu o zakoupení elektronického terče. Je už ale docela běžné, že podobné ubytovací zařízení pro studenty šipkový automat mají v herně spolu s fotbálkem a kulečníkem.

Běžné také je, že šipkový automat mají restaurační zařízení, která se specializují na pivo. Šipky jsou i pivní kultura, ale pokud si chcete u šipek i popovídat třeba o knížce, kterou čtete nebo kapele, kterou jste objevili, není hospodské zařízení kvůli hluku na šipky vhodné.

Ve všední den, kdy přijdete ze školy a vyřešíte povinnosti na den další, se na podzim a v zimě přímo nabízí jít s kamarády trénovat a „pokecat si“.Turnaj v šipkách může být vyvrcholením a nezůstaňte na pochybách, že by se u vás na intru nebo na kolejích nestal jedním z nejoblíbenějších společenských událostí. Zkuste turnaje v klasické pětsetjedničce nebo třistajedničce a nedejte se mýlit: Štěstí má jen začátečník, pak už vyhrávají jen ti, kteří mají natrénováno!

Jestliže se z vás stane profesionální šipkař a dokážete se vypracovat až do žebříčku Unie šipkových organizací nebo pokud pro vás šipky budou jen vzpomínkou na období strávené na studiích, je jedno. Jisté je, že šipky byly, jsou a budou jedním ze sportů, který může zkusit opravdu každý!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak si zasportovat na intru či na kolejích