Menu
StudentMag
Studentské finance

Jak si zařídit Opencard? Většina práce se dá udělat přes internet

Chystáte se na VŠ do Prahy a nechcete si každý den kupovat několik lístků za 32 korun? Jednou z možností, jak se tomu vyhnout, je Opencard, neboli karta Pražana. Podívejte se, jak si ji zařídit. 

Opencard je karta, na kterou lze nabít nejen kupon na MHD – využijete ji i v pražské Městské knihovně či na parkování.

Nejpohodlnější cesta vede přes internet

Nejjednodušší možností, jak ji získat, je objednávka přes internet. K tomu budete potřebovat jen kvalitní pasovou fotografii do 100 kB, občanský průkaz nebo pas a mobilní telefon, kterým objednávku potvrdíte. Za čtrnáct dní bude karta připravena k převzetí ve Škodově paláci v Praze (zhruba dvě minuty chůze od stanice metra Můstek). V tomto případě se za vydání karty platí 100 korun.

Pokud si s internetem nerozumíte, je možné podat žádost o Opencard osobně – stačí vyplnit žádost a přečíst si pokyny uvedené na příslušném webu. Bezkontaktní kartu lze ve Škodově paláci dostat i na počkání – ovšem za poplatek 250 korun.

Studentské kupony

Studenti od 19 do 26 let mohou využít zvýhodněných kuponů. Potom, co si vyzvednete Opencard, si lze objednat přes internet i kupon – nejprve je však třeba se u vybrané přepážky v metru prokázat potvrzením o studiu. Na tomtéž místě si lze kupon koupit rovnou, nechcete-li si ho objednávat on-line.

Pozor! Kupon objednaný přes internet je nutné si u validátoru v metru vyzvednout do dvaceti dnů od zaplacení objednávky, nejdéle však v první den platnosti (který si při objednávání sami stanovíte). V případě, že si kupon nevyzvednete, budou vám peníze vráceny na účet.

Slevy na Opencard

Držitelé Opencard díky ní mohou v Praze uplatnit řadu slev – například 5 % slevy do pražské Zoo, 10 % do Botanické zahrady, 10 % do Národní galerie nebo 5 % do Planetária.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si zařídit Opencard? Většina práce se dá udělat přes internet