Menu
StudentMag
Studium

Jak si zapsat předměty do indexu? Víme, v jakém formátu by měly být

Redakce

Redakce

28. 10. 2013

Index, neboli výkaz o studiu, je papírová forma elektronického informačního systému. Obdržíte ho na začátku vašeho studia při zápisu. Index slouží pro zapsání studijních předmětů a pro kontrolu studijních výsledků. Je to vaše jistota, kdyby vyučující nezadal údaje na internet nebo elektronický portál selhal.

Poté, co už nebude možné si upravit rozvrh, si v klidu sedněte a přepište si všechny předměty zimního semestru na aktuální akademický rok. Pokud máte tu možnost, zapište si i předměty na letní semestr (některé univerzity však umožňují zapisovat předměty pouze na zimní semestr), které máte v elektronické verzi na svém univerzitním účtu. Oba zápisy se musí shodovat. Pokud se neshodují nebo se vyskytl nějaký problém, obraťte se na studijní oddělení.

V jakém formátu zapisovat předměty?

Tohle je v režii každé univerzity, ale v indexu by se mělo objevit přesné znění předmětu, jeho zkratka v SIS a jméno vyučujícího.

Potvrzení indexu

Nezapomeňte si nechat potvrdit index v termínu doporučovaném univerzitou či fakultou. Termín odevzdání indexu k potvrzení bývá nejčastěji co nejdříve po ukončení úprav rozvrhu a zapsání předmětů, vyzvednout index je možné do konce měsíce října. Toto důležíté potvrzovací razítko získáte opět na studijním oddělení.

Když se při zapisování předmětu do indexu spletete, nic se neděje, jen na studijním uvedete, že jste udělali chybu a studijní referentka vám k tomu dá razítko s názvem škrtá se. Vy sami v indexu žádné podobné úpravy nedělejte, protože v indexu se neškrtá.

Zkouška, zápočet, kolokvium

V indexu musíte mít zapsané úspěšné či neúspěšné ukončení předmětu – zkoušku, kolokvium, zápočet.

Index si s sebou nosíte na každou ústní zkoušku, zápočet i kolokvium. Pokud ho však zapomenete doma, nic se samozřejmě neděje a zkouška vám bude zapsána dodatečně po domluvě s vyučujícím.

Při písemné formě zkoušky si index s sebou vzít sice můžete, ale známka vám bude zapsána až po opravení vašeho testu. Termín, kdy vyučující bude zapisovat známky do indexu, vám opět sdělí on sám.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jak si zapsat předměty do indexu? Víme, v jakém formátu by měly být