Menu
StudentMag
Studium

Jak si zapamatovat slovíčka? Máme 5 tipů, se kterými to bude hračka

Redakce

Redakce

30. 12. 2013

Pokud chcete dobře ovládat jakýkoli jazyk, potřebujete kvalitní slovní zásobu. Ta je základem komunikace. Pro spoustu lidí však může být obtížné dostat do hlavy velké množství cizích slov. My pro vás máme 5 rad, jak si jejich učení usnadnit.

Papírky

Nastříhejte si malé papírky a na ně napište všechna slovíčka, která se učíte. Postupně si losujte a slovíčka opakujte nahlas. Lépe si je tak uložíte do hlavy a navíc natrénujete jejich výslovnost. Výhodou papírků je nahodilost, v učebnici máte dané pořadí slovíček a tak učení ztrácí význam. Papírky si náhodně losujete a slova opakujete.

Obrázky

Názorná ukázka vždy pomůže. Pokud si výraz vizualizujete, lépe si jej zapamatujete. Nakreslete si proto slovíčka, která se učíte, na papír. Tím, že si věc nakreslíte a ještě popíšete, si ji lépe uložíte do hlavy. Jde o  rychlý a názorný způsob, jak se slovíčka učit.

Obrázek můžete také popisovat. Vezměte si například nějakou fotografii a popište ji vlastními slovy.

Knihy

Slovní zásoba se dá velice zlepšit čtením knih. Existuje spousta knih, která je určená přímo začátečníkům. V nich se používá základní slovní zásoba. Takže se naučíte něco nového a zbytek si zopakujete. V knihách také najdete mnoho frází, jež poté budete schopni použít v praxi.

Filmy a seriály

Slovíčka a slovní zásoba se dá zlepšovat i zábavnější formou. Sledujte své oblíbené seriály a filmy s titulky. Možná se vám bude zdát, že stejně nevnímáte, co říkají, protože máte spoustu starostí se čtením samotných titulků, ale pletete se. Slovíčka a fráze se vám podvědomě ukládají a vy si je v případě potřeby vybavíte.

Písničky

Pokud často posloucháte zahraniční interprety, vyhledejte si jejich texty a překládejte si je. Nejen, že si procvičíte slovní zásobu a naučíte se nová slova, ale konečně budete vědět, o čem je v písničce řeč, a zazpíváte si.

Způsobů, jak si učení slovíček usnadnit, je spousta. Důležité je snažit se je užívat, tím si je procvičovat a ukládat do hlavy. Potom už nebudete muset ani přemýšlet a slovíčko vám samo přijde na jazyk. Proto se nevyhýbejte konverzacím a nestyďte se mluvit nahlas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si zapamatovat slovíčka? Máme 5 tipů, se kterými to bude hračka