×
StudentMag

Jak si vylepšit pokoj? Měl by být zrcadlem vašich hobby a osobnosti

FOTO: tapeta
Takto vypadá zajímavě může vypadat i vaše stěna nad postelí. Foto: Tomáš Kodet, StudentMag.cz

Máte stále ještě dětský pokojíček, ale připadá vám, že jste z něho už vyrostli? Nevyhovuje vašemu studenskému životu a dokonce se stydíte přivést si k sobě přátele? Tipy a triky, jak se může rychle a levně změnit dětský pokojíček v pokoj studenta, se dočtete níže.

Zbavte se všeho

Nic kromě knih, učebnic a sešitů a vašich zálib nesmí být vidět. Pokud je vám líto vyhodit na smetiště věci, ke kterým máte citový vztah, můžete je buď věnovat na charitu (jsou-li v opravdu zachovalém stavu), anebo schovat pod postel, do šuplíku, na půdu či do sklepa.

Nevyhazujte však akvárium a nechte si přinést minimálně jednu kytku, pokoj to oživí a dodá mu to na optimismu. Stejné dojmy vzbudí také rámečky s fotografiemi vás a přátel, které také určí, kdo místnost obývá.

Fototapety vás okouzlí

Budou zrcadlem vašich hobby, osobnosti a charakteru. Pokud máte aspoň kousek volné stěny, zhruba 200×230 cm nebo i celou zeď, budete si moci vybrat z pestrého množství motivů a dodavatelů. Od měst přes Marilyn Monroe až po akty a graffiti.

Navíc je instalace velice jednoduchá, většina obchodů dodává k fototapetě zdarma i lepidlo na určenou plochu s opravdu podrobným návodem. Nicméně skoro každý tatínek a všichni dědové aspoň jednou za život lepili tapety a budou vám moci poskytnout bohaté zkušenosti.

Obrazy na plátno dodají šmrnc

Věřte nebo ne, jedna fototapeta stačí. A jestli vám na stěnách zůstalo ještě několik míst, bez obav je můžete vyplnit obrazem na plátně. Bez rámu vypadá elegantně a moderně jakýkoli námět, neměl by se však příliš lišit od celkového duchu pokoje. Měl by tak zachovat buď stejný motiv, styl či barevný odstín a způsob provedení.

Obrazy jsou relativně levné, ale hlavně jsou k dostání skoro všude. Nejen v kamenných obchodech, ale i na internetu, kde se budete v nepřeberném množství ztrácet a vybírání vám zabere pár hodin. Výsledek však stojí za to. Plátno je posazené na lehký dřevěný rám, tudíž může celý obraz viset i na dvou hřebících, které zvládne zatlouci kdejaký student.

Kde vezmete inspiraci?

Námět můžete najít v milionech internetových magazínů, jež poskytují nejen tipy, ale i odborné poradenství. Další možností jsou televizní pořady. Česká televize nabízí reality show Bydlení je hra, její nová řada se začala vysílat od začátku školního roku. Z TV Prima doporučujeme Jak se staví sen a jeho novou interpretaci nazvanou Nové hnízdo.

5/5 - (1 vote)

5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..