Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak sehnat brigádu na léto? Podívejte se na 5 tipů, kde hledat

Redakce

Redakce

23. 7. 2013

Prázdniny jsou tu a vy ještě nemáte žádné plány na léto? Plánujete několik výletů, festivalů, pařeb s kamarády, ale nevíte, kde sehnat peníze na nezbytné výdaje? Nějaká ta korunka navíc by se vám rozhodně hodila? Pak by bylo nejlepší domluvit si na léto brigádu.

Hledejte na internetu

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak sehnat brigádu, je hledání na internetu. Existuje mnoho pracovních portálů, kde můžete každý den najít aktuální nabídky práce. Stačí zadat lokalitu, popřípadě oblast, ve které byste chtěli pracovat. Dopřejte si čas, v klidu si všechny nabídky projděte a vyberte ty, jež vás nejvíce zaujaly. Na ty pak odpovězte. Zadavatel práce by se vám měl ozvat nejpozději do 3 dnů.

Neztrácejte trpělivost a raději odpovězte na více inzerátů najednou. Zájemců může být hodně a šance, že by si zaměstnavatel vybral právě vás, tak bude velmi malá. Proto stále mějte ještě jiné nabídky v záloze. Na internetu můžete hledat kdykoliv ve volném čase. Třeba tak dlouho, dokud se na vás štěstí neusměje a neobjeví se ta nejvhodnější nabídka pro vás.

Navštivte pracovní agenturu

V každém větším městě dnes najdete pracovní agentury. Udělejte si odpoledne čas a zajděte se do jedné z nich podívat. Aktuální nabídku práce najdete většinou na nástěnce přímo v prostorách pracovní agentury.

Pokud chcete navázat s agenturou bližší kontakt a udělat dojem, domluvte si předem osobní schůzku. Dostanete tak šanci blíže se pracovníkům agentury představit, obeznámit je s vašimi představami a očekáváním, získat nějaká zajímavá doporučení. Personalista pracovní agentury vás může seznámit a poradit s tím, jak agentura funguje a která brigáda by se na vás hodila nejvíce.

Projděte se po městě a hledejte inzeráty

Při hledání brigády není na škodu udělat si procházku městem a aktivně hledat inzeráty. Tento zastaralý způsob nabídky práce stále ještě funguje. Ne každý je v dnešní době plně seznámen s moderními technologiemi a internetem, proto čas od času můžeme najít na reklamních tabulích, zastávce autobusu, nástěnce obchodního domu či za výlohou obchodu zajímavou nabídku práce. Zapište si potřebné kontakty a co nejdříve zavolejte. Získejte o brigádě co nejvíce informací a pak se v klidu rozhodněte, zda byste o práci měli zájem.

Využijte kontakty známých

Kamarádka byla na brigádě, kterou si nemůže vynachválit? Teta odjíždí na dovolenou a shání do kanceláře za sebe náhradu? Bratr jede na tábor a náhle jim onemocněl vedoucí? Sousedka říkala, že shání do cukrárny někoho, kdo by přes léto prodával točenou zmrzlinu? Občas stačí jen naslouchat lidem z okolí. Opravdu by se tu nenašla nějaká pracovní nabídka právě pro vás? Nebojte se před známými sami zmínit, že sháníte práci na léto, a uvidíte, jak se k vám nabídky samy pohrnou.

Facebook

Každý den trávíte hodiny na Facebooku, ale nikdy vás nenapadlo, že byste přes něj mohli sehnat brigádu? Existuje snad rychlejší způsob, jak zveřejnit vaše přání? Napište pár vět o sobě a o tom, jaká brigáda by se vám líbila. Nezapomeňte uvést vaše časové možnosti. Hledáte brigádu na celé léto, jeden měsíc, týden nebo jen víkend? Chcete pracovat v místě vašeho bydliště, jste ochotni za prací i cestovat? Čím konkrétnější budete, tím vhodnější nabídka práce vás může potkat.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nezapomeňte na přísloví: „Kdo dřív přijde, ten dřív mele.“ V případě hledání brigády to platí dvojnásob. Pokud se najde dobrá nabídka, dlouho neváhejte a jděte do toho!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak sehnat brigádu na léto? Podívejte se na 5 tipů, kde hledat