Menu
StudentMag
Studentský život

Jak se v Praze levně zabavit? Našli jsme 5 muzeí, kde je vstup zdarma

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

25. 9. 2014

Znáte tu hlášku: „No money, no funny“? Zábavu vám sice zaručit nemůžeme, ale program na volné odpoledne ano. A tím nemyslíme vysedávání u notebooku. I bez peněz totiž můžete podniknout spoustu věcí! Teda, můžete zajít do jednoho z 5 muzeí v Praze, která mají volný vstup.

Prague Fashion museum

Je jediné muzeum módy v České Republice. Nakouknete do historie oblékání nejen minulého století. Ponoříte se do všech sedmi dekád stylů v útulné a uvolněné atmosféře přímo v centru pražského Starého města. Objevíte to, co už odnesl čas.

Adresa: Štupartská 3, Praha 1
Otevřeno: Út–So: 11 –18 hodin, Ne 12 – 18 hodin

Armádní muzeum Žižkov

Jeho expozice je rozčleněna na pět základních částí. První vás seznámí s účastí Čechů v 1. světové válce, v odboji a se vznikem Československa. Hned navazuje meziválečné období a vznik naší první armády. Ve třetí expozici se seznámíte s naší účastí ve 2. světové válce. Předposlední část je věnována perzekuci československých vojáků v roce 1948 a třetím protikomunistickém odboji. Pátý výstavní prostor se pravidelně obměňuje, takže to pro vás bude překvapení.

Adresa: U Památníku 2, Praha 3
Otevřeno: Út–Ne: 10 – 18 hodin

Letecké muzeum Kbely

Počtem a kvalitou svých sbírek patří k největším leteckým muzeím Evropy. Má jak venkovní, tak vnitřní expozice v krytých halách a hangárech. Má i deset letuschopných strojů. Řada z nich patří ke světovým unikátům. Zabývají se zejména historií československého a českého letectví, zvláště pak toho vojenského.

Adresa: Mladoboleslavská, Praha 9
Otevřeno: Út–Ne: 10 – 18 hodin

Plynárenské muzeum

Pokud se sem vydáte, budete seznámeni s počátky a vývojem plynárenství, prohlédnete si modely výrobních zařízení nebo plynojemů. Uvidíte dřívější plynoměry, se kterými se dnes už nesetkáte, dále sbírku plynových spotřebičů a slibují i další zajímavosti. Jen si tam předem musíte zavolat, a to na telefonní číslo 267 175 209 nebo na 267 175 143.

Adresa: U Plynárny 500, Praha 4
Otevřeno: dle dohody

Muzeum pražského vodárenství

Chcete vidět, jak se dopravovala voda ve 12. století? Tady to není žádný problém, je to totiž jedno z lákadel zdejší expozice. Ale uvidíte i interiér filtrační stanice, který je od muzejních prostor oddělen pouze skleněnou stěnou, takže vám nic neunikne. Dozvíte se zde i to, jak fungují pražské vodárny dnes a jakým způsobem je celá Praha zásobována pitnou vodou.

Adresa: Podolská 15, Praha 4
Otevřeno: dle dohody na jiri.dejmek@pvk.cz

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se v Praze levně zabavit? Našli jsme 5 muzeí, kde je vstup zdarma