Menu
StudentMag
Studium

Jak se učit? Známe 7 způsobů, které byste během studií měli vyzkoušet

Redakce

Redakce

8. 5. 2013

Maturita je již za dveřmi a někteří se na ni možná již začali připravovat. Nejen maturanti jistě ocení několik rad, jak se efektivně učit.

Občas si zacvičte

Sport a fyzická námaha je důležitá, v období zkoušek to platí dvojnásob. Pravidelné posilování nebo půlhodinová procházka po dni stráveném nad učením vám pomůže. Fyzická zátěž zvyšuje srdeční frekvenci, což vede k rychlejší cirkulaci krve. Díky tomu se do vaší drahé mozkovny dostane více kyslíku, takže budete produktivnější a zároveň méně unavení a vystresovaní.

Začněte co nejdřív

Když už opravdu musíte něco udělat, začněte s tím co nejdříve. Ideálně hned ráno. Jinak vám hrozí, že to budete neustále odkládat o malou chvíli, přičemž vaše nechuť bude vzrůstat s každým dalším odložením. Až nakonec večer zjistíte, že jste neudělali vůbec nic.

Používejte barevné zvýrazňovače

Vaše poznámky (pokud nějaké máte) budou přehlednější a lépe zapamatovatelné, než kdyby zůstaly černobílé.

Foto : zkousa

Smozřejmě by to nemělo dopadnout takhle… Zdroj: weknowmemes.com

Sežeňte si zadání testů z předešlých let

Záleží na konkrétním vyučujícím, ale většina učitelů má lepší věci na práci, než každý rok vymýšlet stejně náročné testy s naprosto originálním typem zadání. Testy se samozřejmě budou lišit v detailech, ale typově většinou zůstávají stejné, takže není na škodu trochu se poptat u starších studentů.

Vypište si to nejdůležitější

…ve stručných heslech. Něco jako výpisky z výpisků. Pomůže vám to udělat si lepší přehled.

Odměňte se za odvedenou práci

Nikdo nemůže pracovat nepřetržitě, to by byla jednosměrná jízdenka do blázince. Po dobře odvedené práci by měla následovat přiměřená odměna. Nemusíte se nutně jít zbourat do oblíbené hospody a pak druhý den díky zbytkáči nic nedělat. Ale trochu kontaktu s lidmi je potřeba, zajděte si s někým na kafe, do kina, do KFC…

Uvolněte se

Život není jen o studiu, nemusíte mít z každého testu ty nejlepší známky. Jistá míra ctižádosti neuškodí, ale nebuďte na sebe příliš tvrdí. To, že nějaký test nebo zkouška nedopadne podle vašich představ, ještě není konec světa. Usmějte se a jděte dál. Pořád bydlíte v té části světa, kde je život krásný a jednoduchý. Byla by škoda si ho neužít kvůli stresu ze známek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se učit? Známe 7 způsobů, které byste během studií měli vyzkoušet