Menu
StudentMag
Studentský život

Jak se stát slavným? Objevte svůj talent a neohlížejte se po ostatních

Redakce

Redakce

26. 2. 2014

Asi každý někdy zatoužil po tom být slavný. Ne všem se to však nakonec podaří. I když cesta ke slávě není tak složitá, jak se na první pohled může zdát. Máme pro vás několik typů na to, jak se slavným doopravdy stát!

Objevte svůj talent

Všichni jsme nějakým způsobem talentovaní. Jde jen o to, jestli svůj talent dokážeme včas odhalit a následně rozvíjet. Někdo třeba výtečně komunikuje, jiný zase umí skvěle zpívat a další je neporazitelný v piškvorkách.

Slavný můžete být v obrovském množství oborů. Vždyť už dávno neplatí, že mezi celebrity patří pouze herci a zpěváci. Dnes už jsou to i nejrůznější manažeři, sportovci, podnikatelé nebo vědci.

Buďte včas na správném místě

Další, neméně důležitou součástí cesty ke slávě, jsou kontakty. Stačí se jen podívat do novin nebo na internet a naleznete spoustu lidí, kteří možná ani tak talentovaní nejsou, ale mají kolem sebe velmi zdatný personál, jenž je stále udržuje v centru pozornosti.

Právě člověk, potažmo lidé, kteří vám slávu zprostředkují, se však nehledají snadno. Využívejte proto nejrůznější soutěže, castingy, komparzy, semináře, přednášky nebo diskuze. Právě na těchto akcích můžete dost často narazit na lidi, kteří jsou společensky vlivní, a pokud dobře zapůsobíte, rádi se vás ujmou. Mějte však na paměti, že takový člověk vám sice pomůže ke slávě, ale to, co ho nejvíce zajímá je, aby se mu co možná nejvíckrát vrátila investice, již do vás vloží.

Neohlížejte se kolem sebe

Pokud vám nechybí cílevědomost, vyrazte za slávou na vlastní pěst. Neustále urgujte firmy, kterým máte co nabídnout, zasílejte jim svou tvorbu a snažte se co nejlépe zapůsobit. Jděte si svou cestou, o které jste přesvědčeni, že je správná a bude fungovat.

Nenechte se odradit ani tím, že bez protekce to nejde. Není to pravda. Kdyby všude byli jen ti, kteří jsou někým nastrčení, nemohlo by to fungovat. Ukažte, že jste lepší než ostatní, a sláva vás nemine.

Buďte originální

Dost často se stává, že se ke slávě dostanou lidé, kteří přišli s jediným, zato originálním nápadem. A nutno říci, že mnohým se to povedlo, i když o to ani nestáli. Slavní můžete být díky podařenému videu nebo fotce. Jako nadaní zpěváci máte možnost udělat originální cover známého hitu. I zdařený virál může být cestou.

Hlavní je nebýt příliš bojácný, mít zdravé sebevědomí a napomoci náhodě, kterou budete i když třeba jen v malé míře potřebovat. Tak hodně štěstí!

Autor: Václav Komárek

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Jak se stát slavným? Objevte svůj talent a neohlížejte se po ostatních