Menu
StudentMag
Studium

Jak se rozvíjet i po vysoké škole

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 12. 2022

Tradiční filozofie úspěšné kariéry vypadá asi následovně – vystudujte vysokou školu, najděte si dobrou práci a co nejrychleji získejte tolik kýženou praxi.

Na tom samozřejmě není nic špatného, ale je v tom jeden háček – opravdu si můžete být jisti, že se i ve své nové práci naučíte něco, z čeho budete těžit i v budoucnu? Samozřejmě se vám nabízí samostudium, budete na něj ale mít čas? A jak se dostat k těm nejlepším zdrojům, abyste jen neplýtvali energií?

To je spousta otázek, na které není snadné odpovědět. Osobní rozvoj je dnes navíc velmi módní frází a nabízí se nám v něm dnes mnohem více možností než kdy dřív.

Znalosti potřebné na pracovním trhu

Pokud se ale opravdu zaměříme na získávání znalostí, kterých si dnešní trh práce váží nejvíce, dřív nebo později narazíme na titul MBA. Toto neakademické magisterského vzdělávání je na západě už několik desetiletí v čele zájmu a během posledních let se těší velké pozornosti i u nás. Ačkoli se primárně sice zaměřuje na širokou škálu manažerských znalostí a dovedností, tak je ale potřeba i dodat, že ambice absolventů určitě nejsou omezeny právě jen na manažerské pozice. Tyto schopnosti se totiž vlastně hodí úplně všem lidem, kteří se nějakým způsobem pohybují ve světě obchodu, korporátním prostředí, či i v samostatném podnikání.

Studium zaměřené na praxi

V České republice najdete studium MBA v nabídce několika specializovaných institucí. Jednou z nich je i Cambridge Business School se sídlem v Praze, která se jako jedna z mála z nich může pochlubit i britskou akreditací ASIC, která zaručuje úroveň těch nejvyšších standardů vzdělávání.
Tato škola je ideální právě pro čerstvé absolventy vysokých škol – bakalářského i magisterského stupně. Studium se zaměřuje především na praktické využití nabytých dovedností a jeho standardní délka je jen o trochu delší než jeden rok. Díky tomu, že zde přednáší odborníci přímo z vybraných oborů, tak zde navíc můžete získat i mnoho užitečných kontaktů do budoucna. Což je věc, kterou zajisté oceníte, jelikož networking je dnes možná tím nejhodnotnějším aktivem ze všech.

Na výběr máte celkem ze 16 studijních programů. Všechny lze studovat v češtině, ale vybrané programy se dají absolvovat i v angličtině, což ocení všichni, kteří pracují pro zahraniční firmy a pohybují se v anglicky mluvícím kolektivu. Za všechny programy zmiňme například MBA Management a leadership se zaměřením na konkrétní prakticky využitelné vědomosti z celého spektra manažerských technik. Během studia získáte informace o správném řízení firmy, získáte ostruhy v manažerských a vůdcovských dovednostech, nebo naplno rozvinete své komunikační schopnosti.

Flexibilita na prvním místě

Začátky kariéry bývají hektické, a byť ne každý má čas a chuť se okamžitě znovu vrátit do školních lavic tak v tomto případě není žádný strach namístě. Cambridge Business School se snaží vycházet všem svým studentům vstříc a přizpůsobovat studium jejich možnostem. Během distanční formy studia se fyzicky účastníte výuky pouze 4x a po zbytek času lze studovat pěkně z pohodlí domova, kavárny nebo odkudkoli, kde se dá soustředit. Samozřejmě za plné podpory lektorů a studijního oddělení. Všechny výukové materiály jsou zpřístupněny online v sekci pro studenty a k výuce tak stačí pouze počítač s internetem. Pro koho by i tato distanční forma nebyla praktická, tak pro takové uchazeče je v nabídce i plnohodnotné online studium, které lze studovat doslova kdykoliv a odkudkoliv.

Zaujalo vás studium na Cambridge Business School? Přihlásit se můžete už nyní – studium bude zahájeno už v březnu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se rozvíjet i po vysoké škole