Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak se připravit na pohovor? Máme 4 tipy, kterými nezkazíte první dojem

Denisa Stromecká

Denisa Stromecká

10. 4. 2014

Odeslali jste své dokonalé CV a motivační dopis, který personalistu chytil za srdce, a dostali se do druhého levelu? Takže vás pravděpodobně čeká pracovní pohovor. Jak se na něj připravit? Přečtěte si pár základních pravidel, které byste před pohovorem měli vědět.

Informujte se

Nebuďte líní. Před samotným pohovorem si zjistěte všechny možné informace o firmě, ve které žádáte o místo. A pokud je to možné, zjistěte si také, kdo s vámi pohovor povede. Projděte si stránky firmy a nebudete zaskočeni otázkou: „Co víte o naší společnosti?“

Choďte včas

Je to už takové klišé. Ale i přesto, že se všude neustále opakuje, vždy se najde nějaký ten opozdilec. Naplánujte si tedy všechno podle nejhoršího možného scénáře (zabouchnuté klíče, zácpa na silnici, porouchaný výtah a tak dále) a raději potom chvíli počkejte.

První dojem

Obrázek si o vás personalista udělá hned, jakmile vezmete za kliku, otevřete dveře a vstoupíte do místnosti. Nepodceňujte, jak vypadáte. Nejdůležitější je přijít upravený, čistý, nepříliš navoněný, ale ani „nenavoněný“. Nikdo nepotřebuje vědět, že jste museli jít po schodech kvůli rozbitému výtahu. Pozornost věnujte také oblečení. To by se mělo odvíjet od formálnosti firmy.

První dojem no. 2

Se svým CV, tedy tím, jak působíte na papíře, jste již uspěli. Osobní kontakt a tím pádem celkový dojem je teď vaší druhou metou. Nezapomínejte na to, co vás učili rodiče, když jste byli malí. Před vstupem do místnosti si vypněte telefon, žvýkačku nechte na chodbě, úsměv vezměte sebou, pěkně a nahlas pozdravte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se připravit na pohovor? Máme 4 tipy, kterými nezkazíte první dojem