Menu
StudentMag
Studium

Jak se dostat na farmacii? Zaměřte se na biologii, chemii i fyziku

Adéla Lišková

Adéla Lišková

8. 3. 2016

Lékárník není jenom prodavač. Svým způsobem je to také lékař – nemocným musí umět poradit, jaký lék je pro ně vhodný. A jak se takovým dobrodincem stát? Vystudovat farmacii!

Kde studovat farmacii

Farmacii můžete v České republice studovat ve dvou městech – v Hradci Králové a v Brně. Hradecká Farmaceutická fakulta je jednou z těch několika fakult Univerzity Karlovy, které nesídlí v Praze. Brněnská farmaceutická fakulta spadá pod Veterinární a farmaceutickou univerzitu Brno.

Příjímací zkoušky

Na obou dvou jmenovaných farmaceutických fakultách vás u přijímacích zkoušek čekají písemné testy. Na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové jde o dva testy po 50 otázkách. Jeden je z chemie a druhý z biologie.

U příjímacích zkoušek na Farmaceutickou fakultu v Brně na váš čeká jeden test o 120 otázkách. Ty se přitom týkají nejen biologie a chemie, ale pro někoho možná překvapivě i z fyziky.

Jak se připravit?

Nejlepší přípravou je samozřejmě dávat celé čtyři roky na střední škole v těchto předmětech opravdu pozor. Výhodu mají ti, kteří studují či studovali gymnázium. U přijímacích zkoušek jsou požadovány znalosti na úrovni právě gymnázia.

Na jiných školách bývají často tyto předměty spojeny do jednoho s názvem například Základy přírodních věd. Pokud se na farmacie hlásíte z takovéto školy, bude potřeba si znalosti doplnit. Skvělým pomocníkem vám mohou být učebnice určené k přípravě na maturitu z požadovaných předmětů, ale také publikace přímo určené k přípravě na zkoušky farmacii a medicínské obory. Stojí za to i podívat se na vzorové testy, které naleznete na stránkách fakult.

Využijte bonusy

Pokud na střední škole platíte za premianta, možná se přijímačkám úplně vyhnete. Farmaceutická fakulta v Hradci Králové přijímá studenty s prospěchem z chemie a biologie do 1, 1 bez příjímacích zkoušek. Bonusové body do výběrového řízení lze získat za umístění v celostátním kole olympiády z uvedených předmětů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se dostat na farmacii? Zaměřte se na biologii, chemii i fyziku