Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak se dostat do filmu? Začněte divadlem

Adéla Lišková

Adéla Lišková

7. 4. 2016

I malá role může být prvním krokem k velké filmové slávě. Než ale začnete snít o kariéře v Hollywoodu, přečtěte si, jak jít štěstí naproti tady a teď.

Studujte herectví

Spousta slavných herců sice nedokončila ani střední školu, to ovšem neznamená, že byste se jimi měli inspirovat. Vystudovat herectví na univerzitě či akademii umění se určitě vyplatí. Nejde přitom jenom o teorii – dočkáte se i individuálního přístupu od profesionálů, kteří zhodnotí váš potenciál a poradí, jakou cestou se vydat.

Studium na uměleckých školách není jen o nudném vysedávání na přednáškách, ale hlavně o praktickém rozvíjení potenciálu studentů. Na škole také získáte kontakty na lidi v oboru a dostanete šanci ukázat se na jevišti. Není neobvyklé, že talentovaného jedince si nějaký režisér všimne již na škole a nabídne mu práci.

Trénujte své schopnosti

S hereckými vlohy se musíte narodit, ovšem pamatujte na to, že vždy je co zlepšovat. Kromě školy se toho můžete spoustu naučit na letních hereckých školách či hereckých workshopech. Další, i když poněkud dražší možností, je najmout si individuálního lektora.

I když chcete hrát ve filmu, určitě není zbytečné občas navštívit divadelní představení. Na rozdíl od filmu zde není nic sestříháno, takže fakticky vidíte herce přímo při práci.

Vezměte to od podlahy

Dostat se do filmu bez kontaktů či bez specifického vzhledu je tak trochu o štěstí. Proto vám hodně pomůže, pokud budete mít v životopisu alespoň nějakou praxi. Ať už půjde o univerzitní či ochotnické divadlo, důležité je nějak začít. Pak už to třeba půjde samo. Ostatně režiséři chodí hledat nové tváře i do divadelních vod.

Důležité je také to, že získáte zkušenosti s hraním a možnost vypilovat své nedostatky. Rovněž získáte větší jistotu a budete působit sebevědoměji. To pak na scéně znamená přirozeněji, což je snad ze všeho nejdůležitější. A poté už můžete bez obav začít obrážet konkurzy na vaše vytoužené filmové role.

Připravte se na vše

Dobrý herec musí pro svou kariéru leckdy hodně obětovat. A to se týká hlavně vzhledu. Spousta hollywoodských hvězd musela kvůli roli zhubnout, ztloustnout, anebo si obarvit či ostříhat vlasy. Být flexibilní se ale určitě vyplatí. Vždyť vlasy zase narostou.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Jak se dostat do filmu? Začněte divadlem