Menu
StudentMag
Studentský život

Jak neztloustnout po pizze? Brit vymyslel její zdravější variantu

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

19. 5. 2013

Gastronomická novinka, na níž všichni mladí lidé čekali. Pizza patří mezi nejoblíbenější studentská jídla, k dobré kondici ale rozhodně nenapomáhá.

Pizza byla vytvořena nutričním expertem Mikem Leanem. K dostání jsou zatím tři příchutě – sýr a rajčata, šunka a ananas a pikantní kuře.

Nová, zdravější pizza obsahuje 47 základních živin, které tělo potřebuje. Podle jejích tvůrců je dokonce zdravější než zeleninový salát.

Proč je zdraví prospěšná?

Na výrobu těsta jsou použity mořské řasy a paprika, což má údajně zajistit přísun všech potřebných živin. „Jedná se o jediné nutričně vyvážené jídlo,“ prohlásil o své pizze Mike Lean. „Jsem na něj docela pyšný,“ dodal.

Přestože je pizza nutričně vyvážená, doktorka Maria Bryant z britské Asociace pro studium obezity nedoporučuje jíst více jak jednu denně. „Podporuji snahu vylepšit oblíbená jídla, přesto si nemyslím, že její konzumace víckrát denně je dobrá cesta.“

Zdravé pizzy zatím v České republice dostupné nejsou, je však možné si je objednat na e-shopu Ocado.

A jak chutná? Mike Lean se zřejmě realitu přikrášlit nesnaží. „Chutná, voní a vypadá jako každá jiná mražená pizza,“ říká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak neztloustnout po pizze? Brit vymyslel její zdravější variantu