Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak napsat životopis jako čerstvý absolvent nebo student?

Potřebujete sehnat přivýdělek při studiu nebo se ucházíte o své první místo? Napsat životopis, který zaujme personalisty – bez toho, že se můžete prokázat zkušenostmi nebo praxí, není tak jednoduché. Rady pro jeho sestavení pro studenty najdete na pracovním portálu Profesia.cz, včetně vytvoření životopisu v angličtině nebo v němčině.

Správně formulovaný životopis by měl personalistovi ukázat, že právě vy jste nejlepším kandidátem na vypsanou pozici. Bez možnosti ohánět se předchozí praxí a zkušenostmi, což je reálná situace u studentů, kteří vstupují na pracovní trh, to ale není tak jednoduché. Co s tím?

Intuitivní formulář, který vás povede

V první řadě je třeba, aby životopis byl správně strukturovaný, odpovídal požadavkům na vypsanou pozici a obsahoval potřebné údaje. V tom můžete vsadit na jistotu, formuláře a šablony na pracovním portálu Profesia.cz zaručí, že pošlete přehledné a formálně správné CV, které obsahuje vše, co má.

Navíc zde najdete tipy a rady, čím se máte prezentovat, aby byl Váš životopis pro zaměstnavatele zajímavý. Poradíme, jak nahradit nedostatek zkušeností a na co nezapomenout ve výčtu kvalifikačních předpokladů.

Moderní design

Profesionálně a moderně by měla působit i grafická podoba životopisu, proto mezi aktuální novinky na Profesia.cz patří nová sada moderních vzorových šablon. Ty nabízejí řadu podob tak, aby vyhovovaly uchazečům o různé typy profesí a zaujaly na první pohled.

V průběhu celé tvorby životopisu máte také možnost intuitivního náhledu, takže udržíte plnou kontrolu nad jeho podobou. Navíc životopis můžete nyní s Profesií snadno připravit I z jakéhokoli chytrého telefonu, kdekoli a kdykoli.

Cizojazyčné varianty životopisu

Potřebujete připravit životopis v angličtině nebo v němčině? Ani to není na Profesii problém. Vše, co zadáte do svého životopisu výběrem z naší rozsáhlé databáze návrhů, pro vás automaticky přeložíme. Vyvarujete se tak jak formálních, tak jazykových chyb. Překládáte pouze to, co sami napíšete. Cizojazyčnou verzi si můžete uložit i samostatně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak napsat životopis jako čerstvý absolvent nebo student?