Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Jak být úspěšný v tom, co děláte? Podívejte se na 7 osvědčených tipů

Redakce

Redakce

6. 8. 2013

Máte pocit, že dřete do úmoru, přesto však v pracovním životě nesklízíte kýžené ovoce? Víme, co možná zanedbáváte. Podívejte se na seznam sedmi věcí, které mohou vaši kariéru posunout dál.

Neskákejte od činnosti k činnosti

Mnoho krátkodobých brigád a podobných angažmá nemusí nutně vypovídat o neuvěřitelně široké škále vašich schopností a úžasné přizpůsobivosti, ale spíše o faktu, že nedokážete své povinnosti zvládat zodpovědně, a tudíž nikde dlouho nevydržíte.

Buďte na sebe nároční

Nikdo neříká, že byste se měli upracovat k smrti, jak k tomu občas dochází v Japonsku. To je koneckonců české mentalitě naprosto cizí. Zkuste si ale stanovovat různé splnitelné cíle, které si postupem času budete lehce komplikovat. Základem je neustrnout ve vývoji a pořád na sobě pracovat.

Nepřeceňujte svůj talent

Sebevědomí a důvěra ve vlastní schopnosti naší generaci rozhodně nechybí. Zdravé sebevědomí by ale nikdy nemělo přerůst v aroganci. Sebelepší talent vám bude k ničemu, pokud ho nebudete patřičně rozvíjet.

Taktizujte

Občas se po vás bude chtít, abyste dělali věci, do kterých se vám zrovna dvakrát nechce. Přemýšlejte, jestli se vám to do budoucna vyplatí. Uvažujte nad tím, jestli se vám současné povinnosti a aktivity budou ještě někdy hodit a jestli vám pomohou k něčemu, čeho chcete dosáhnout. Jestli ne, proč s nimi ztrácet čas?

Kontakty jsou důležité

Často se dokonce může zdát, že důležitější než to, CO znáte, je, KOHO znáte. Čím širší bude vaše síť přátel a známých, tím lépe pro vás. Stejně tak se velmi hodí znát někoho, kdo zrovna dělá to, po čem toužíte v budoucnu právě vy. Rady a další informace od takového člověka jsou k nezaplacení.

Více knížek, méně Facebooku

Tahle univerzální rada by se dala použít prakticky v jakémkoliv článku. Nikdy však není na škodu ji znovu připomenout. Všichni si občas na FB rádi přečteme prohlášení známých, že už nikdy nebudou pít, často doplněné kompromitujícími fotkami. Ale nové vědomosti, nápady i cizí postřehy získáte právě z knížek. Jednou se vám to bude náramně hodit

Bacha na reputaci

V dnešní době je o každém ukládáno a do jisté míry i přístupno prakticky všechno.  Je tedy velmi dobrý nápad nedávat příčinu ke vzniku nepříjemných skutečností, které vám jednoho krásného dne zkomplikují kariéru. O dobrou pověst přijdete jen jednou a pak už ji nikdy nezískáte zpět. To stojí za menší úvahu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak být úspěšný v tom, co děláte? Podívejte se na 7 osvědčených tipů