Menu
StudentMag
Studentský život

Huawei P20 Pro je to nejlepší, co může student od mobilu chtít

Redakce

Redakce

27. 5. 2019

Tento mobilní telefon byl jedním z nejočekávanějších produktů na trhu. Odborníci asi věděli proč. Disponuje totiž trojitým fotoaparátem či dokonce 4000 mAH baterií. Huawei je možné porovnat s největšími hráči, jako jsou Apple či Samsung. Kdo vám nabídne přesnější recenzi lépe než jeho skutečný majitel?

Stejně jako ostatní modely značky Huawei, design P20 Pro je elegantní a příjemný do ruky. Čtečka otisků se nenechádza na zadní straně, jak tomu bylo v případě předchozích modelů. Ve speciální verzi Twilight, kterou jsem si vybrala i já, je zadní část displeje dokonce vícebarevná. Mění barvy od zelené, modré až po fialovou. Musím říct, že je to opravdu vkusné a zajímavé zbarvení, které se lidem prostě líbí.

Technické parametry

Displej: 6,1 palců, OLED, 16,7mil. barev

Rozlišení: FHD 1080×2240, 408 PPI

Procesor: HUAWEI Kirin 970 CPU, osmijádrový procesor + i7, 4xCortex A73 2,36 GHz + 4xCortex A53 1,8 GHz

Paměť: 6 GB RAM + 128 GB ROM

Operační systém: Android 8.1

GPS: Navigační satelitní systém GPS / AGPS / Glonass / Beidas

Fotoaparát: Zadní fotoaparát – Fotoaparát s třemi objektivy: 40 MP + 20 MP (černobílý, clonové číslo f / 1.6) + 8 MP (teleobjektiv, clonové číslo f / 2.4), podporuje automatické zaostřování. Přední fotoaparát – Fotoaparát s jedním objektivem: 24 MP, clonové číslo f / 2.0, podporuje fixní ohniskovou vzdálenost

Baterie: 4 000 mAh

huawei p20

Design a charakter boků mobilu má podobnou funkcionalitu jako v předchozích verzích. Na spodní části je umístěn reproduktorů s USB-C konektorem. Na levé straně najdete sim zásuvku s místem na dvě nano SIM. Červená gumička je zabezpečením před vniknutím vody do mobilu. Napravo je ovladač hlasitosti jakož i vypnutí obrazovky. Zajímavým prvkem, který se objevuje i při iPhone X je malý výřez na displeji, který si však téměř nevšimnete.

huawei p20

Nejčastěji využívám tři funkcionality mobilu: psaní zpráv na sociálních médiích, focení a poslech hudby. Barvy na dispeji jsou opravdu lahůdkou pro oko. 6,1- palcový OLED a FHD + rozlišení 1080×2240 je tomu jen důkazem. Co by však mobil mohl zdokonalit je, že kvůli poměrně lesklému povrchu displeje je při rozsvícení slunce téměř nemožné něco přečíst. Problémem může být i absence 3,5 mm výstupu, který je určen na sluchátka. Huawei však k balení připojil i redukci, díky které je možné propojit USB C na 3,2 mm jack.

Trojitý foťák je legendární. S kvalitou fotek jsem velmi spokojená. Ruku na srdce, upřímně musím říci, že odkdy mám mobil, svou zrcadlovku nechávám doma. Krásné zaostřené fotky, výrazné barvy, dokonalá kvalita večer i přes den.

huawei p20 huawei p20

Jelikož Huawei P20 Pro je poměrně kluzký, určitě si na něj zajistěte kvalitní obal. Mobilní telefon by dokonce měl zvládnout i zhruba 30 minutový ponor do vody s hloubkou 1 metr, ale na originální stránce Huawei zjistíte, že záruka se na případy utonutí vodou nevztahuje. Obal na mobil je prostě jistota. Já jsem si ten svůj pořídila na e-shopu ještě předtím, než mi kurýr mobil přinesl domů a stejnou strategii doporučuji i vám.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Huawei P20 Pro je to nejlepší, co může student od mobilu chtít