Menu
StudentMag
Studentský život

Hledáte tu pravou? Víme, jak vybrat tiskárnu pro studenty

Studentský život a hledání té pravé… tiskárny. To jde k sobě! Studenti tiskárnu využívají téměř denně. Co vše by tento přístroj měl umět a jak vybrat tu nejlepší? Posvítili jsme si na svět tiskáren, abyste věděli, co by měla umět ta vaše.

Tiskárna dávno neslouží jen pro tisk důležitých dokumentů. Může být skvělým parťákem pro učení – kdo si občas netiskne skripta, že? Pro práci i pro volný čas. Prostě a jednoduše – studentský život se bez šikovné tiskárny neobejde. Pomůže vám totiž s plánováním, učením i prací. Jak si pořídit cenově dostupnou parťačku, která naplní vaše potřeby i očekávání?

Chcete tisknout z mobilu? Hračka!

Ne vždy máte při ruce notebook. Co kdyby ale vaše nová tiskárna uměla tisknout z mobilu, který máte v kapse téměř nonstop? Výhoda moderní doby – trh pružně reaguje na poptávku, a tak jsme se dočkali přístrojů, které dávno tisknou také z chytrých telefonů. Pokud spoléháte na váš mobil a část dokumentů či učiva nosíte v něm, pak rozhodně při výběru tiskárny hledejte funkci tisk z mobilu. Usnadníte si život a budete schopni tisknou snadno a rychle. Tisknout můžete dokonce i fotky, vytisknete i celé soubory.

TIP: Vybíráte-li tiskárnu pro tisk z telefonu, nezapomeňte si ověřit kompatibilitu s vaším mobilním zařízením, aby namísto nadšení nepřišlo zklamání.

Jak ušetřit při tisku?

Další krok pro lepší studentský život. Pořídit si vlastní tiskárnu, ale neutratit při tom jmění. Nejenže dnes máte na výběr spoustu tiskáren za přátelské ceny, stačí sledovat spotřebu energií (energetický štítek) a tisknout chytře – a neutratíte kapesné nebo výdělek z práce ani za náklady na tisk. Jaký energetický štítek volit? Jako vždy platí, že nejlepší je Áčko, a čím dál sahá písmeno označení do abecedy, tím větší je spotřeba. Vychytávkou je dnes také možnost spustit úsporný režim jako je tomu například u počítače. A jak snížit náklady na tisk? Zkuste to s ekologickým písmem a oboustranným tiskem. Tiskněte černobíle a pouze v nutných případech.

TIP: Je váš rozpočet na koupi tiskárny příliš nízký? Domluvte se s přáteli, kteří by také rádi využívali tiskárnu. Přístroj můžete pořídit a využívat společně, na konci studia si tiskárnu jeden z vás může odkoupit nebo ji můžete společně prodat.

Vsaďte na osvědčené značky

Máte jasno a hodláte vyrazit pro vaši společnici při studii? Vybírejte tiskárnu osvědčených značek. Hodnotit jednotlivé možnosti můžete podle referencí koncových uživatelů, kteří již s přístrojem mají nějaké ty zkušenosti. Jakmile si vyberete model a značku, je dobré pořídit i toner do tiskárny. Proč je důležité vybírat tonery stejné značky a jaká je jiná možnost? Vždy vybírejte originální tonery, do tiskárny Canon kupujte barvy do tiskáren Canon. Jedině tak nehrozí poškození tiskárny, které by se vám mohlo nevyplatit. Jednou zajímavou alternativou jsou pak kompatibilní – alternativní tonery. Ty jsou rovněž kvalitní, ale cenově dostupnější, výhodou je úspora při tisku. Nakonec sečteno a podtrženo – tiskárny jsou dnes dostupné i pro studenty. K dostání jsou multifunkční přístroje, které předčí vaše očekávání – aniž byste museli investovat horentní sumy. Tak jaká bude ta vaše?

TIP: Důležitým parametrem tiskáren je rozměr přístroje – zejména, pokud řešíte prostor doma či v ubytování, nezapomeňte si předem určit umístění tiskárny a přeměřte prostorové možnosti, abyste předešli nemilému překvapení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hledáte tu pravou? Víme, jak vybrat tiskárnu pro studenty