×
StudentMag

Grafologie o vás prozradí vše. Stačí k tomu kousek popsaného papíru

grafologie
Zdroj: sxc.hu

Každý si během let osvojí vlastní styl psaní, podle kterého lze zjistit typ osobnosti. Písmem vyjadřujete svou originalitu. Zkušení grafologové vás rozeberou do nejmenšího detailu.

A kde se vlastně grafologie vzala? První zmínky o rozboru písma pocházejí již ze starého Říma, kde zkoumali písmo jistého panovníka a jeho rodiny. Někdy v té době s tím začal také řecký filozof Aristoteles.

Grafologie má staletou historii

Poté grafologie na dlouhý čas upadla do zapomnění. Renesance vědy o písmu začíná až na počátku sedmnáctého století, kdy se lékař Cesare Baldi začal zabývat propojením rukopisu s charakterem osobnosti. S moderní grafologií přišlo až francouzské duchovenstvo. V roce 1871 opat Jean-Hippolyte Michon založil první školu grafologie a začal vydávat časopis La Graphologie, který vychází dodnes.

Moderní grafologie

I při pracovním pohovoru vás mohou požádat o vlastnoruční napsání žádosti o zaměstnání. Pravděpodobně chtějí vaše písmo prozkoumat. Myslíte si, že byste mohli dopadnout špatně a radši písmo zfalšujete? To vám ale není nic platné, poněvadž zkušený grafolog toto pozná. Jediné, co grafolog nepozná, je pohlaví, věk a zaměstnání člověka.

Grafologii, vědu o písmu, využívá při vyšetřování i policie. Díky ní zjistí charakter, silné i slabé stránky pachatele.

Při psaní na nelinkovaný papír vás prozradí sklon řádků, sklon a velikost písma, to, jaké děláte okraje a jestli píšete zbrkle nebo rozvážně. Vypovídá to totiž o vaší psychické stránce, zda jste v pohodě, nebo trpíte depresemi.

Koncem devatenáctého století vznikla německá teoretická škola přiřazující grafologii k fyziologii a psychologii. Na přelomu devatenáctého a dvacátého století  dal Dr. Klages grafologii do souvislosti s osobností jedince. Jeho zjištění, že co je negativem pro jednoho, může být pozitivem u druhého, dalo grafologii nový význam.

Národnostní rozdíly jsou také důležité

Písmo se však liší i podle národnosti člověka. Každý národ se učí podle jiné předlohy. A také se liší příležitosti, okolnosti psaní. V dopise pro kamaráda se nebudete snažit udělat takový dojem jako v žádosti o práci. Proto má každý člověk několik druhů rukopisu. Grafolog je dokáže rozpoznat.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..