Menu
StudentMag
Studentský život

František Kotleta: Proč si od něj přečíst alespoň jednu knihu?

Jméno František Kotleta je vám jistě povědomé. Jedná se o autora sci-fi knih, jehož skutečné jméno zní Leoš Kyša. Proč se knihy Františka Kotlety pravidelně umisťují na předních příčkách nejprodávanějších knih a v Česku patří k fantasy špičce? Odpověď najdete právě při čtení jedné z jeho mnoha knih. Kterou knihou začít, co byste měli vědět o Legii a jak mít co nejvíce jeho děl pohromadě na jednom místě?

Hustej nářez a Bratrstvo krve

František Kotleta je velice úspěšným alter egem spisovatele a bývalého novináře Leoše Kyšy. První román, kterým dal o sobě Kotleta světu vědět, vyšel v roce 2010, nese název Hustej nářez a jedná se zároveň i o první knihu ze série Bratrstvo krve. Hlavní postavou celého příběhu je několik století starý upír Jan Bezzemek, jenž spolu s dalšími upíry chrání planetu Zemi před invazí mimozemšťanů.

Druhým dílem série je kniha Fakt hustej nářez, jež vyšla o dva roky později a třetí díl na sebe nenechal dlouho čekat. Hned v roce 2013 totiž světlo světa spatřila kniha Mega hustej nářez. V roce 2015 se Kotleta k Bratrstvu krve vrátil a vydal prequel s názvem Vlci.

Perunova krev, Příliš dlouhá swingers party a Lovci

Rok 2013 byl pro Františka Kotletu poměrně plodný, protože vyšla také kniha Perunova krev. Jedná se o první díl staroslovanské mytologie, přičemž ten druhý vyšel hned rok nato. Další knihou, která spatřila světlo světa v roce 2017 byla Příliš dlouhá swinger party. Podle názvu vás jistě nepřekvapí, že kniha je plná sexu, ale nechybí v ní ani akce a pořádná dávka humoru. Rok po swingers party vyšla kniha Lovci.

Její děj je zasazen do Prahy v roce 2050 a budoucnost rozhodně nevypadá růžově. Přemnožení a zmutovaní potkani jsou na každém rohu, pouliční války jsou na denním pořádku a kybernetická vylepšení dělají z lidí monstra.

Legie? Úspěšná space opera Kotlety a Sněgoňové

Slyšeli jste již o vesmírné sáze, která vznikla ze spojení Kotlety a Sněgoňové? Nese název Legie a díky vřelému přijetí od čtenářů vyšlo již 8 dílů. Svět Legie je temný, akční i zábavný a František Kotleta vás společně s Kristýnou Sněgoňovou vezmou na svižnou a nezapomenutelnou cestu vesmírem.

Proč vyzkoušet knihy od Františka Kotlety?

Proč se do některé z knih od Františka Kotlety začíst? Třeba proto, že skladba čtenářů jeho knih je velmi pestrá a možná právě vy se po přečtení jedné knihy stanete jeho skalním fanouškem a budete si chtít koupit také jeho merch.

Česká knižní sci-fi scéna je na vzestupu a Kotleta se pohybuje na jejích předních příčkách. Jeho akční, erotické a vtipné knihy si totiž najdou své cílové publikum mezi muži i ženami všech věkových kategorií a typického čtenáře Kotlety rozhodně nelze nijak zaškatulkovat. Jeho styl psaní vás buď zaujme a stane se vaším oblíbencem, nebo nikoliv.

Začněte číst elektronické knihy

Kde si knihy od Františka Kotlety a dalších současných českých autorů sci-fi zakoupit? Nejjednodušší je pořídit si je v podobě e-knihy. Pokud máte čtečku nebo třeba i jen chytrý telefon, můžete si jednoduše číst libovolné elektronické knihy opravdu kdekoliv a kdykoliv. Zároveň se nemusíte bát, že si knihu poškodíte anebo ji někde zapomenete. Protože chytré telefony u sebe nosíme neustále, je díky tomu čtení jednodušší a dostupnější než kdy dřív.

Poznejte na vlastní kůži styl psaní jednoho z předních sci-fi autorů a zjistěte, zda patříte k jeho příznivcům a budete jeho knihy hltat nebo se vrátíte ke svým oblíbeným a léty osvědčeným autorům. Je-li vám žánr sci-fi blízký, pravděpodobnost, že vám Kotletův styl psaní sedne, je poměrně vysoká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

František Kotleta: Proč si od něj přečíst alespoň jednu knihu?