Menu
StudentMag
Studentský život

Film Poslední odměna je dotočen. Podívejte se na fotky ze střižny

Redakce

Redakce

29. 7. 2013

Na facebookovém profilu studentského filmu Poslední odměna byly zveřejněny fotky a videa z natáčení asi nejočekávanějšího studentského filmu tohoto roku. Premiéra proběhne již 4. října v kině Spektrum v Sezimově Ústí.

Jak jsme již dříve informovali, jedná se o absolventský film Ladislava Plecitého, studenta písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka. Jako námět mu posloužila povídka slavného spisovatele Terryho Pratchetta, Poslední odměna, přičemž spisovatel sám píseckému studentovi poskytl autorská práva. Je to poprvé, co Terry Pratchett práva k filmovému zpracování svého díla poskytl, což je pro český studentský film obrovský úspěch.

Hvězdné obsazení

Námět a scénář dokázaly přílákat filmu známé české tváře jako je Jarek Hylebrant, Lenka Zahradnická nebo Tomáš Matonoha. A na to, jak se právě těmto českým hvězdám natáčelo se studenstkým týmem, se můžete podívat v krátkých rozhovorech.

Dozvíte se například to, proč si Lenka Zahradnická přijde na natáčení stará, i to, že už má zkušenost s dílem Terryho Pratchetta. S Tomášem Matonohou se herečka shoduje na tom, že mladý režisér je velký perfekcionista.

Lísky na premiéru můžete objednávat na e-mailové adrese posledni.film@gmail.com. Těšit se můžete na autogramiádu Tomáše Matonohy, Jarka Hylebranta, Marka Igondy a dalších, besedu s tvůrci, bohatý doprovodný program a afterpárty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film Poslední odměna je dotočen. Podívejte se na fotky ze střižny