Menu
StudentMag
Studentský život

FAMU točí film o televizních věštcích. Nechybí Vlastík Plamínek

Martin Ulbrich

Martin Ulbrich

4. 7. 2014

Studenti Filmové a televizní fakulty pražské AMU připravují dokument o televizních věštcích. Jak se v soukromí žije internetovým celebritám Vlastíku Plamínkovi nebo Jolandě, prozradí na premiéře již letos v říjnu.

Nově vznikající snímek Tam, kde žiješ má v úmyslu zmapovat oblíbený fenomén věštců a kartářek z televizní stanice EZO.TV a jejich životy. Podle produkční Pavly Klimešové se však rozhodně nejedná o druh bulvární zábavy, nýbrž o seriozní dokumentární film.

Tvůrci: O věštcích neslyšíte nic pozitivního

„Myslíme si, že televizní věštění je zvláštní fenomén dneška, o kterém se mluví hodně jednostranně. Buď o věštcích slyšíte ve vtipech na internetu, nebo díky varováním Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. My chceme nechat vyprávět hlavně osobnosti samotné,“ uvedla Klimešová ze studentské filmové společnosti APROPO na pražské FAMU.

Prostřednictvím dokumentu budou moci diváci nahlédnout například do soukromí populárního věštce Vlastíka Plamínka, jehož relaxační zpěvy doprovázené na rámový bubínek jsou již po tři roky hitem českých videoserverů.

Film zachytí populární TV věštce i s jejich klienty

Vystoupí v něm však i další celebrity internetového prostoru, jako je romská věštkyně Jolanda nebo populární kartářka Dagmar Kludská. Ke slovu se dostanou rovněž lidé, kteří jejich služby pravidelně vyhledávají.

Snímek je v současnosti ve fázi dotáčení, jeho premiéru by mladí filmaři měli představit už v říjnu letošního roku. Již nyní je možné si na oficiálních webových stránkách prohlédnout autorské reportáže ze setkání s Vlastíkem Plamínkem a Jolandou.

Dokument Tam, kde žiješ je studentským neziskovým projektem a jeho autoři v současnosti stále získávají peníze na zaplacení štábu, produkce a finanční odměny pro věštce. Každý jim může přispět libovolnou finanční částkou prostřednictvím serveru Hithit.cz.

Filmovou společnost APROPO tvoří produkční Pavla Klimešová a scénárista a režisér Ondřej Moravec, kteří studují na pražské FAMU. „Snažíme se podívat na svět netradičním, možná i trochu bizarním kaleidoskopem. Ukázat věci, které jsou na okraji, jen tak apropo,“ vysvětluje filmařská dvojice na webových stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FAMU točí film o televizních věštcích. Nechybí Vlastík Plamínek