Menu
StudentMag
Studentský život

Dokonalý studentský pokoj bude vyzývat ke studiu. Jak ho zařídit?

Děti, které začnou chodit do školy, potřebují vlastní prostor, který k tomu bude uzpůsobený. Nezáleží příliš na tom, jestli zařizujete pokoj pro žáka základní školy nebo studenta střední nebo vysoké školy. V každém případě musíte myslet na pár základních prvků, které nebude jednoduché změnit, a zůstanou s vašimi dětmi po celá studentská léta.

Musíte se samozřejmě zamyslet nad tím, jaké je vaše dítě a co studuje. Každý student bude potřebovat trochu jiné pomůcky. Stejně tak musíte počítat s prostorem, který máte k dispozici. V každém ale nesmí chybět pár základních prvků. Bez nich se neobejde žádné dítě bez ohledu na věk a studijní zaměření. Podívejme se, na co nesmíte nikdy zapomenout při zařizování dětského pokoje.

V první řadě plánujte

Pokoj musíte rozdělit na několik částí. Každá z nich bude sloužit k jiným účelům a každá z nich by měla být dobře rozlišená. Dětský pokoj musíte zařídit tak, aby podporoval zábavu, učení, spánek i trávení volného času s přáteli. Zapotřebí je:

  • pracovní zóna – pracovní stůl, židle, nástěnka, tabule apod.,
  • odpočinková zóna – postel, kvalitní matrace, křeslo,
  • zábavní zóna – místo pro koníčky dítěte.

Soustřeďte se na podlahu a stěny

Pro studentský pokoj jsou ideální barvy, jako je bílá, krémová nebo béžové. Jsou dostatečně uklidňující, aby dítě nic nerozptylovalo. Podlaha je také důležitá. Zvolte velmi odolný materiál, jako je dlažba, vinyl, korek nebo marmoleum. Přidejte kusové koberce a vaše dítě se bude cítit velmi pohodlně. Navíc bude podlaha úžasně praktická.

Výběr pracovního stolu a židle jsou klíčové

Stůl a židle jsou základní prvky studentského pokoje. Rozhodujte se hlavně podle výšky svého dítěte. A rozhodně na tomto nábytku nešetřete. Vybavení pracovního stolu bude záviset na oboru, který dítě studuje. Pro malého projektanta potřebujete řezací plotr. Pro programátora bude klíčem k úspěchu kvalitní počítač. Záleží jen na vašem dítěti.

Kvalitní postel povede ke kvalitnímu spánku

Postel s kvalitní matrací je důležitější, než si myslíte. Dítěti musíte poskytnout zdravý spánek, aby se mohlo správně rozvíjet a studovat. Jak mohou děti studovat, když budou během celého dne neustále unavené? Na matraci nešetřete a poraďte se s odborníkem, která bude nejlepší pro vaše dítě podle jeho věku, výšky a váhy. A nezapomeňte na hřejivou deku a příjemně měkký polštář.

Myslete na úložné prostory a dostatek světla

Regály, police, boxy i otevřené skříňky se budou v pokoji hodit. Vyberte levné tonery, umělecké potřeby nebo knihy a umístěte je na své místo. Jedině tak dítě vždy najde vše, co hledá. Pokoj bude příjemně organizovaný a zároveň poskytnete svému dítěti vše, co potřebuje pro své vzdělání. Nezáleží na tom, co potřebuje. Vždy to budete muset někam uložit.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dokonalý studentský pokoj bude vyzývat ke studiu. Jak ho zařídit?