Menu
StudentMag
Studium

Dobrý den! 11 přešlapů, které zaručeně uděláte první semestr na VŠ

Adéla Lišková

Adéla Lišková

11. 8. 2015

Jasně, vy víte, že máte zůstat sedět, když přijde přednášející. A že se nemáte omlouvat, když jdete pozdě. Ale nástup na vysokou školu skýtá mnohem sofistikovanější zádrhele. Přečtěte si, co všechno uděláte špatně.

1. Nechcete nic nechat náhodě. A tak si pořídíte všechny učebnice. Na přednáškách přece říkali, že bez nich to teda fakt nezvládnete. Půl roku pak nemáte kam odkládat prázdný pet lahve.

2. Doopravdy absolvujete všechny první přednášky. Někteří vyučující vás naštěstí zvládnou vyděsit hned, takže dostanete rozum a přestanete tam chodit.

3. Na těch prvních přednáškách posloucháte a pečlivě si zapisujete. Trpké pomyšlení na promarněné chvilky, které mohly být stráveny projížděním Facebooku.

24 hlubokých myšlenek, které vás můžou napadnout jedině ve sprše

4. Fascinováni tím, jaké možnosti poznávání nad rámec povinné výuky vaše škola nabízí, si zapíšete spoustu volitelných předmětů navíc. Protože vzdělání je přece budoucnost. A protože – teď už konečně – máte možnost profilovat se tím vaším směrem.

5. Během semestru však vaše ambiciózní já prostě někam zdrhne. A ještě že tak! Taková blbost, jako učit se dobrovolně španělsky, by to druhé, normální já, přece nemohla nikdy napadnout. Jenže vy si myslíte, že se vám to ještě podaří zvrátit.

6. Abyste nikomu z kantorů nespletli titul, naučíte se je všechny nazpaměť a pak je budete hrdě používat. Zmaříte tak několikaleté snahy ostatních studentů, kteří prostřednictvím univerzálního dobrý den pracují na snižování nákladů na komunikaci. A navíc – otitulované osoby jsou si teď zase o něco jistější svou formální nadřazeností.

7. Budete se chtít seznámit úplně se všemi svými novými spolužáky. To vám nedošlo, že když je pak někde potkáte, budete se s nima muset bavit?

Ten koš se sám nevynese, říkala máma. Přinášíme 27 spoilerů na život

8. Nakonec si stejně najdete kamarády mezi největšími alkoholiky. A naučíte se to od nich. Musíte si přece od těch stresujících začátků trochu oddychnout. Na zdraví! Kolik že máme ještě času do toho zkouškovýho?

9. Cože? Už teď?! A vy jste se pro všechny ty nové věci a neočekávané zvraty tak nějak zapomněli učit. Ale místo toho, abyste konečně začali něco dělat, musíte nejdřív všem říct, jak nic neumíte a že vás určitě vyhodí.

10. Opravdu máte pocit, že nic neumíte a že vás vyhodí. Kéž by vám bůh dal ještě jednu šanci. To první je určitě pravda. Ale nemůžou přece vyhodit všechny. Naopak – převážnou většinu musí nechat projít, jinak by jim to zakázali učit. Takže vás spíš nevyhodí. Nebo někoho teda asi jo. Ale my to píšeme pro průměrný lidi.

26 důvodů, proč jste dneska zase neudělali nic produktivního

11. Bůh nakonec dá a vy projdete, ani nevíte jak. Ale místo toho, abyste mu poděkovali, všude vykládáte, jaká to byla dávačka. Máte to spočítaný!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Dobrý den! 11 přešlapů, které zaručeně uděláte první semestr na VŠ