Menu
StudentMag
Studentský život

Do školy na elektrokoloběžce? Jednou z nejlepších variant je AERIUM AOVO PRO

Ranní cesty do školy přeplněným autobusem nebo tramvají se mohou stát noční můrou pro nejednoho studenta. Ve větších městech si často nepomůžete ani s autem. Sice už existují modely, které můžete řídit od 16 let, ale jejich cena je stále poměrně vysoká. Problém s dopravními zácpami a složitým parkováním u školy navíc stejně nevyřeší.

Nabízí se tedy moderní a ekologické alternativy, kam kromě jízdního kola patří například také elektrokoloběžka AERIUM AOVO PRO z nabídky e-shopu Vzdušín.cz. Ta se pro městské cestování hodí přímo dokonale, a to nejen díky poměrně nízké ceně, ale také mnoha zajímavým funkcím a vkusnému kompaktnímu designu. Pojďme si ji blíže představit.

Nejlepší ve své kategorii

K největším výhodám této koloběžky patří spojení slušného výkonu (350 W) s poměrně velkou kapacitou baterie (10,5 Ah) a maximální rychlostí 31 km/h. Berte však na vědomí, že ve městě nesmíte překročit rychlost 25 km/h. Chytrá lithiová baterie pak benefituje z technologie rekuperace, kterou zajišťuje brzdění společně s motorem. Můžete tedy dosáhnout dojezdu až 35 kilometrů – záleží však na stylu jízdy, hmotnosti řidiče a dalších faktorech. Jedno nabití přitom trvá pouhých 5 hodin, takže ho stihnete i během vyučování nebo práce, pokud vám to samozřejmě okolnosti dovolí.

Dále vás AERIUM AOVO PRO zaujme nízkou hmotností. Váží totiž jen 12,5 kg, i tak však disponuje nosností až 120 kg. A kromě toho ji snadno složíte a přenesete, kam potřebujete. Dá se s ní tedy jezdit i vlakem nebo autobusem. Nejspíš vás tedy nepřekvapí, že se může pyšnit titulem vítěze testu nejlepších koloběžek.

Elektrokoloběžka

Veškeré potřebné informace najdete během jízdy na LCD displeji a po spárování s vaším smartphonem také v mobilní aplikaci. Ta je dostupná pro iOS i Android a funguje jednoduše díky Bluetooth. V reálném čase tak v aplikaci vidíte stav baterie, dojezd i aktuální rychlost. Velmi žádaný je pak i omezovač rychlosti, tempomat nebo zamykání zaparkované koloběžky na dálku.

Minimální výdaje, maximální efekt

Každý student ocení koloběžku, která nenaruší ani omezený rozpočet a zároveň bude dobře vypadat. I tato kritéria splňuje AERIUM AOVO PRO na výbornou. Vyrábí se v černo-šedém provedení s drobnými červenými detaily. Rozhodně tedy nepůsobí nudně, ale na druhou stranu ani překombinovaně a můžete s ní kličkovat v městských ulicích opravdu stylově.

Bezpečnou a pohodlnou jízdu v centru města i na periferii vám dále zajistí bezdušová protiskluzová kola o velikosti 8,5 palce a také dostatečně vysoký stupeň krytí proti vlhkosti a prachovým částečkám, který má hodnotu IP64.

Pokud budete dodržovat pravidla silničního provozu a pro jistotu se budete chránit prostřednictvím helmy, můžete se vydat i na noční jízdy. V takových chvílích se vám bude hodit LED svítilna vpředu i zadní výstražné světlo. Vy tak dobře uvidíte na cestu a zároveň vás nepřehlednou ani ostatní řidiči. Vždy ale doporučujeme dbát na mimořádně zvýšenou opatrnost.

Kde nakupovat?

Kompromisy se nevyplatí, a to nejen při výběru samotné koloběžky, ale ani z hlediska značky. Největší jistotu máte vždy pouze u ověřených prodejců. Jedním z nich je i e-shop Vzdušín.cz, kde najdete také spoustu dalších koloběžek za skvělé ceny a můžete si nechat poradit od zkušených specialistů.

Objednaná koloběžka vám přijde domů během pár dní a na vás už bude jen jednoduché sestavení. Kdybyste s ním náhodou měli jakýkoliv problém, opět se můžete obrátit přímo na zákaznickou linku Vzdušínu, kde se vám dostane potřebné rady. Stejně tak zde máte jistotu kvalitního záručního servisu a dostupnosti náhradních dílů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do školy na elektrokoloběžce? Jednou z nejlepších variant je AERIUM AOVO PRO