Menu
StudentMag
Studentský život

Do Norska zavítal Justin Bieber. Školy kvůli němu přesunuly zkoušky

Redakce

Redakce

26. 4. 2013

Několik norských škol se rozhodlo posunout zkoušky, které připadaly na stejnou dobu jako koncert Justina Biebera v Oslu. Vedení škol se totiž obávalo, že by se na zkoušku v řádném termínu dostavil jen omezený počet studentek.

Pět škol v rybářském městečku Ålesund posunulo řádné termíny zkoušek poté, co se jejich vedení dozvědělo, že více než polovina jejich studentek již zakoupila lístky na blížící se bieberův koncert. Tento nechvalně proslulý interpret vystoupil v Oslu 16. a 17. dubna 2013.

„Litujeme toho, ale preferujeme přesunout plánované zkoušky, abychom se vyhnuli možným problémům,“ říká Roar Aasen, ředitel Blindheimské střední školy.

Aasen se stejně jako ostatní ředitelé škol v Ålesundu bál, že mnoho studentek raději než ke zkouškám vyrazí na sedmihodinovou cestu do Osla za svým dětským idolem.

Justin Bieber navštívil Norsko již v minulém roce

Bieber je v Norsku extrémně populární, což se ukázalo již miluný rok. Tehdy tento kanadský interpret rozpoutal doslova peklo (a to ani nemluvíme o hudební stránce) v centru Osla při svém venkovním koncertu. Zatímco se policie namáhavě snažila dohlížet na přítomné davy, koncert se stal jedním z největších v historii Norska.

Podle norského ministra školství a výzkumu vláda neplánuje zasáhnout ve prospěch do Biebera zamilovaných hord ani proti nim. „Všichni jsme někdy byli čtrnáctiletí a víme, že některé zájmy mohou být prožívány velice intenzivně,“ říká ministr Kristin Halvorsen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Norska zavítal Justin Bieber. Školy kvůli němu přesunuly zkoušky