Menu
StudentMag
Studentský život

Co všechno zohlednit při výběru notebooku?

Pokud plánujete koupit si notebook, rozhodně máte z čeho vybírat, ovšem je nezbytné zohlednit i nějaké parametry. V první řadě se zamyslete nad tím, k čemu budete vůbec notebook využívat, protože nadšení hráči potřebují úplně něco jiného než studenti k zapisování poznámek. V následujících řádcích vám proto prozradíme, jak postupovat.

Ujasněte si hlavní účel, k jakému budete notebook využívat. Lidé si pořizují počítače z různých důvodů, ovšem obecně se dokážou zařadit do jedné z následujících kategorií. Zpravidla se notebooky rozdělují na kancelářské a herní, dále pak pro surfování i mediální produkci.

Výhody notebooků

Předtím, než navštívíte e-shop s notebooky, byste měli vědět, proč upřednostnit notebook před stolním počítačem. Stolní počítače jsou zpravidla výkonnější než notebooky. Nicméně i notebooky mohou mít víc než dost výkonu i pro náročné aplikace. Notebook vám v neposlední řadě ušetří spoustu místa na pracovním stole.

Nevýhody notebooků

Samozřejmě mají i nějaké nevýhody. Přestože jsou notebooky stále výkonnější a lehčí, jste omezeni baterií. Jakmile se vybije baterie, potřebujete zařízení připojit k napájení. Notebook se snadno ztratí a není možné ho upgradovat jako stolní počítač.

Stanovte si rozpočet

Co se týče ceny, ta se může výrazně lišit. Stanovte si tedy rozpočet, abyste věděli, po jakých modelech se dívat. Zajímavou možností jsou repasované notebooky, protože za přijatelnou cenu můžete dostat vskutku našlapaný přístroj, s nímž můžete hrát náročné hry i stříhat filmy. I na repasovaná zařízení máte záruku. Stačí si vybrat značku a kategorii a notebook může být váš, a to za zlomek ceny.

Vyberte si tedy pomocníka do kanceláře, se kterým bude práce jednodušší, přijatelnější a pohodlnější. Notebook je správnou volbou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co všechno zohlednit při výběru notebooku?