×
StudentMag

Co je to mystery shopping? Vydělejte si nakupováním a sledováním filmů

FOTO: Ruka
Jste nervózní z blížícího se cizojazyčného pohovoru ? Podáváme pomocnou ruku. Zdroj : sxc.hu

Hledáte brigádu a žádná z nabídek vás zatím dostatečně neoslovila? A co takhle strávit pracovní dobu sledováním nového filmu v kině, objednáváním jídla v nejrůznějších restauracích, testováním bankovních produktů nebo nakupováním mnoha dalších věcí a služeb?

Ilustrační foto. Zdroj : sxc.hu

Základem je utajená kontrola

Tyto činnosti jsou prováděny v rámci Mystery Shoppingu, který je v současné době stále více využíván nejrůznějšími subjekty v podnikatelské sféře. Jedná se o kvalitativní průzkum trhu, jehož úkolem je kontrola služeb, kvality, personálu i samotného provozu vybraných poskytovatelů služeb a prodejců nejrůznějších druhů zboží.

Cílem těchto činností je získání zpětné vazby od takzvaných Mystery shopperů, kteří v roli zákazníka testují danou provozovnu. Testování probíhá nejrůznější formou, nejčastěji například kladením otázek prodejcům, předstíráním reklamace zboží, řešením problémů a podobně.

Je nutné všímat si čistoty, uspořádání prodejních prostor, přízně prodejců, jejich zájmu o zákazníka a dalších detailů, které rozhodují o úspěchu či neúspěchu v konkurenčním prostředí.

Práce pro všímavé

Po návštěvě provozovny jsou Mystery shoppeři schopni doporučit taková opatření, které zajistí zvýšení kvality služeb a zpříjemnění prostředí pro zákazníky.

Pracovní pozice Mystery shoppera je díky rostoucímu zájmu o jeho služby velmi často využívána také studenty, kteří mají všeobecný přehled, smysl pro detail a svojí všímavostí dokážou být přínosnou zpětnou vazbou.

Pokud vás tato pozice zaujala, nahlédněte do inzertního sloupku novin nebo přímo oslovte poskytovatele těchto služeb a zajistěte si tak nevšední přivýdělek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..