Menu
StudentMag
Studium

Co byste nikdy neměli říkat introvertovi? Naučte se 7 zakázaných vět

Redakce

Redakce

23. 2. 2015

Introverti to mají v dnešní uspěchané době, která nahrává extrovertům, těžší. Jejich okolí často nechápe, proč se chovají určitým způsobem, a považuje je za samotáře. Tento článek vám pomůže introverty pochopit.

Kdo je introvert?

Introverti jsou ve společnosti v menšině, tvoří přibližně 15 %. To je také důvodem, proč jsou často považováni za odlišné nebo i divné. Jejich okolí se je úporně snaží více zařadit do společnosti, přitom právě společnost a mnoho vnějších podnětů introverty vyčerpává. Introvert totiž čerpá energii ze svého vnitřního světa.

Máte ve svém okolí introverta? Pak se vyvarujte následujícím větám.

1. To máme dneska hezké počasí

Nejde o to, že byste se s introvertem neměli bavit o počasí. Vyvarujte se ale zbytečnému tlachání. Pokud udržujete konverzaci jen proto, aby řeč nestála, introverta tím obtěžujete. Konverzace s introvertem by vždy měla mít důvod.

2. Pojď na večírek, poznáš nové lidi!

Mezi introverty se najde mnoho samotářů, ale zdaleka ne všichni jsou nespolečenští. Pokud si introvert vyrazí do společnosti, chce se bavit s lidmi, které zná a cítí se s nimi dobře. Poznávání nových lidí je neláká, spíše jim nahání hrůzu. Introverti mívají méně přátel, zato udržují hluboká přátelství.

3. Zastav se u nás, ať nejsi sám!

Pro introverty je typické, že se cítí osamělí, i když jsou obklopeni množstvím lidí. A nemusí se jednat pouze o cizí lidi, ale i o rodinu nebo přátelé.

4. Ať netrháš partu

Introverty se často snaží spolužáci nebo kolegové někam vytáhnout a argumentují při tom tím, že půjde o stmelování kolektivu, kde by rozhodně neměli chybět. Problém je ale v tom, že pro introverta tyto akce nemají žádný přínos, naopak, ubírají mu energii. Mnohem lepší volbou je některé akce vynechat a zúčastnit se jen tehdy, když je dostatek energie.

5. Jaký na to máš názor?

Po vyslovení této otázky introvert buď žádný názor nemá, protože potřebuje více času, nebo se stydí svůj názor vyslovit nahlas. Introverti typicky velmi přemýšlí před tím, než se vysloví, nejsou impulzivní. Jsou analytičtí a mají schopnost vidět věci jakoby z nadhledu.

Předností introvertů je také schopnost přicházet s originálními řešeními.

6. Často se ti nemůžu dovolat!

Introverti neradi telefonují, a to ani s přáteli nebo rodinou, mnohem raději píší zprávy nebo e-maily. Jestliže vám introvert nezvedá telefon, neberte si to osobně. Nijak to nesouvisí s vaším vztahem, jde jen o to, že voláte ve chvíli, kdy je introvert sám a dobíjí se.

7. Budeš hrát hlavní roli

Většinu introvertů by tato věta velmi vyděsila. Introverti netouží po zviditelnění, mnohem větší potěšení jim přináší pobyt v zákulisí. Na druhé straně i mezi slavnými můžeme nalézt introverty. Řadí se mezi ně například Emma Watson nebo Johnny Depp.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Co byste nikdy neměli říkat introvertovi? Naučte se 7 zakázaných vět