Menu
StudentMag
Studium

Chystáte se v září na vysokou? Můžete začít studovat už v únoru!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

25. 12. 2016

Na studium vysoké školy není nikdy pozdě; ani co se týče věku, ani co se týče ročního období. Pokud jste si na jaře či na podzim nestihli podat přihlášku, nemusíte zameškat celý akademický rok. Kde vám umožní nastoupit třeba od února a kde se naučíte víc než jen nudnou a zbytečnou teorii?

Důvodů, proč se vyplatí jít studovat vysokou školu, je celá řada. Většinu studentů přitahuje hlavně perspektiva jednak dobře placeného zaměstnání, ale i zajímavé pozice, na kterou by bez titulu třeba nedosáhli. Je to však také příležitost dostat se do akademického prostředí a osobně setkat s odborníky z oboru, který vás zajímá. Kdoví, třeba jednou budete na jejich místě!

Práce vs. studium

Často se můžete setkat s lidmi, kteří na vysoké školy hledí tak trochu skrz prsty. Je s nimi totiž spojeno takové klišé, že člověk se tam učí jen zbytečnou teorii a zhola nic, co by mohl využít v praxi. Tak proč vlastně nejít raději rovnou do práce?

I mezi vysoké školy v Praze však dnes patří instituce, které intenzivně spolupracují s praxí. Takovou je například Vysoká škola podnikání a práva, mezi jejímiž partnery, kteří se přímo podílejí na výuce, najdete řadu firem zvučných jmen – například Microsoft, Hewlett-Packard či IBM. Na VŠPP můžete studovat obory zaměřené nejen na právo a podnikání, ale i na ekonomiku, management či informatiku. A nyní je zde možné nastoupit na studium od února.

Co a kam jít studovat?

Při výběru školy byste měli sledovat nejen aktuální trendy na trhu práce, ale především následovat svůj talent a zájem. Jen tak můžete být ve svém oboru opravdu dobří a stát se špičkou. A že nevíte, na co se hodíte? Pak vám možná pomůže tato profesní diagnostika. Test vám zabere asi minutu a výsledek se dozvíte ihned.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystáte se v září na vysokou? Můžete začít studovat už v únoru!