Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Chybí vám peníze na dárky? Přinášíme 5 tipů na předvánoční brigády

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

2. 12. 2014

Největší zájem o brigádníky je v plném proudu. Předvánoční šílenství je tady, a proto firmy shánějí výpomoc různého druhu, aby uspokojily své zákazníky. Nastává tak výborná příležitost si přivydělat, vhodná právě pro studenty.

Nejčastěji na předvánoční brigády narazíte ve velkých městech, kde dostanete i nejvíce zaplaceno. Přivýdělky se různí svými obory a my vám přinášíme tipy na ty nejčastější.

Prodej kaprů

Bezpochyby nasajete vánoční atmosféru, ale vězte, že tahle brigáda není pro každého. Po celou pracovní dobu musíte stát, což není úplně příjemné. Zima vám na dobré náladě také nepřidá a pohled na mrtvé kapry ne každý zcela zvládá.

Každopádně se jedná o přivýdělek jako každý jiný a pokud se vám naskytne, směle do toho.

Roznos letáků

Brigáda, kterou lze sice sehnat po celý rok. Před Vánoci je však třeba roznášet přehršle reklam na roztomilé hračky pro děti, elektroniku a kosmetiku, takže šance, že vás zaměstnají, je rozhodně vyšší než v kterékoli roční době. V průměru si vyděláte mezi 70 až 80 korunami za hodinu.

Hostesky

Většinou poměrně dobře placená brigáda v teple nějakého z nákupních center či hypermarketů. Počítejte s nějakým veselým oblečkem a dlouhým stáním u pultíku s vánočním zbožím, jež byste správně měli vnutit zákazníkovi.

Stánkový prodej

Jedná se o prodej jak venku (na různých vánočních trzích), tak i v nákupních centrech. Většinou jde o dárkové předměty jako jsou kosmetické balíčky, dekorace, bižuterie a podobně.

Narazit můžete i na prodej předmětů různých charitativních neziskových organizací, který však nebývá tak dobře peněžně ohodnocen jako prodej v nákupních centrech.

Přivýdělek v e-shopech

Před Vánoci každoročně začíná nákupní horečka, stále častěji uskutečňovaná skrze internet. Aby internetové obchody zvládly předvánoční nákupní boom a stíhaly uspokojit veškeré zákazníky do Štědrého dne, potřebují šikovné studenty, kteří balíky zabalí a rozvezou po okolí.

Připravte se až na dvanáctihodinové směny i práci o víkendu. Odměnou vám bude přibližně 90 korun za hodinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chybí vám peníze na dárky? Přinášíme 5 tipů na předvánoční brigády