Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Chybí vám peníze? Máme 6 tipů, jak si přivydělat téměř bez práce

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

12. 5. 2017

Rádi byste v létě vyrazili na dovolenou? Jenže kde při zkouškovém šílenství sehnat peníze, že. Víte, jak si snadno vydělat téměř bez práce a s minimální ztrátou drahocenného času? Máme pro vás pár tipů.

1. Darujte plazmu

Musíte si trochu přivstat, to ano, ale jinak vás to bude stát maximálně hodinu času a žádnou práci. Vyplníte pár papírů, chvíli si poležíte a čtyři sta korun máte v kapse. Darovat navíc můžete pravidelně a poměrně často – až jednou za čtrnáct dní.

12 důvodů, proč si nedělat těžkou hlavu z toho, že neumíte pravopis

2. Účast na výzkumech

Akademie věd České republiky provádí odborné výzkumy v mnoha oborech. Výzkumným vzorkem se často stávají studenti, kteří si takto plní své studentské povinnosti, nebo se do výzkumů hlásí dobrovolně s vidinou malého zisku.

Jmenujme například Labels, tedy Laboratoř behaviorálních a lingvistických studií, kde se v současnosti můžete hlásit hned na několik výzkumů. Od vaření piva, až po zkoumání vaší pozornosti.

3. Práce pro fakultu

Nenáročný přivýdělek můžete najít i na půdě vaší školy. Většinou se jedná o skenování dokumentů, dohled nad nahráváním jednotlivých přednášek a jednoduchou kancelářskou práci.

4. Prodej nepotřebných věcí

Nejen že si vyděláte nějakou tu korunu, zároveň vyklidíte své skříně a zbavíte se věcí, které dávno nepoužíváte a které na rozdíl od vás jiní využijí. Prodat můžete doslova cokoli, od oblečení, sportovního vybavení, hraček, učebnic až po nábytek. Tímto způsobem lze dokonce poměrně dobře vydělat, a to téměř bez práce.

5. „Obálkování“

Daná firma vám jednoduše zašle určité prospekty a k nim odpovídající počet obálek. Vy už pak jen doma v klidu u oblíbeného seriálu vkládáte prospekty do obálek. Vkládáte a vkládáte a lepíte a lepíte…

26 vět, které nechcete slyšet před státnicemi, ale určitě je uslyšíte

6. Kompars

Tento přivýdělek sice patří k jednomu z časově náročnějších, jinak ale opravdu k pracovně jednoduchým. Stačí se párkrát projít po ulici v dobovém oblečení, zatancovat nebo jen tak postávat na rohu, předstírat hovor s jiným komparzistou a máte vyděláno.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Chybí vám peníze? Máme 6 tipů, jak si přivydělat téměř bez práce