Menu
StudentMag
Studium

Chcete vyjet na Erasmus? Vydejte se na jedno z těchto míst

Půl roku či rok studia na vysoké škole v zahraničí je tou nejlepší možností, jak skloubit cestování se studiem. Poznáte, jaký systém výuky využívají v jiné evropské zemi, najdete si mezinárodní přátele a procestujete pořádný kus ciziny. Tato 3 místa poskytují ty nejlepší příležitosti.

Španělsko: Sevilla

Ve Španělsku se nabízí v rámci Erasmu spousta příležitostí. Sevilla je ale koncentrací toho nejlepšího. Jedná se o velké město plné kultury a nočního života, které zároveň poskytuje dostatek klidu pro studium i relax. Užívat si zde můžete fascinující arabské architektury, jedněch z nejlepších tapas ve Španělsku i tradičních Flamenco show. Do Sevilly se navíc sjíždějí studenti z celého světa, takže o nové přátele zde nebudete mít nouzi a můžete společně podnikat výlety k moři, do tradičních bílých andaluských vesniček, ale i do hlavního města nebo na Gibraltar.

Maďarsko: Budapešť

Budapešť se stala oblíbeným cílem tzv. eurovíkendů, málokdo o ní však přemýšlí jako o destinaci na Erasmus. Přitom se jedná o rozmanitou metropoli, kde je stále co podnikat, která nabízí spoustu útulných kaváren a „zašíváren“ a v porovnání s jinými zeměmi je poměrně levná, takže si nebudete muset úzkostlivě hlídat obsah účtu.

Tip: Před odjezdem na Erasmus si nezapomeňte zkontrolovat své cestovní pojištění, ale také si zařídit běžný účet, který vás nikde nezradí. S běžným účtem od MONETA Money Bank máte výběry v zahraničí zdarma, takže už se nemusíte strachovat, že vám na účet naskákají neočekávané poplatky.

Norsko: Tromsø

Pokud máte raději chladnější počasí a milujete hory, Norsko je jasná volba. Zdejší krajina je jedinečná a zdroje výletů nevyčerpatelné. Obzvlášť potřebujete-li dodělat studijní resty, psát závěrečnou práci nebo eseje, tady najdete ten správný klid. Zároveň máte spoustu času na to vidět polární záři a užít si i tady proslulé hygge.

Německo: Berlín

Multikulturní centrum otevřené i těm nejbláznivějším nápadům – to je Berlín. Aktuální centrum nejrůznějších start-upů i komunit nabízí to nejlepší prostředí pro inspiraci, ať už studijní nebo i pracovní. V Berlíně to žije ve dne i v noci a neustále se děje něco nového, nudit se tu tedy určitě nebudete. Velkou výhodou je i to, že se sem dopravíte levně a poměrně rychle.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Chcete vyjet na Erasmus? Vydejte se na jedno z těchto míst