Menu
StudentMag
Studentský život

Chcete svítící longboard či pennyboard? Poradíme vám, jak si vybrat

Přemýšlíte jak se efektivně a zábavně pohybovat po městě? Pokud vám kolo ani koloběžka nic neříkají, je tu ještě třetí možnost: longboard. Proč je longboard tak oblíbený, pro koho bude lepší pennyboard a jaký je mezi nimi rozdíl?

Když chcete víc než jízdu, je tu longboard

Milovníci jízdy na prkně dobře vědí, že longboard je delší verzí klasického skateboardu. Liší se nejen délkou, ale jízda na něm je stabilnější i při vyšších rychlostech. Širší podvozek a možnost snazšího zatáčení vám dovolí provádět na vašem prkně zajímavější kousky. Jednotlivé longboardy se liší pružností a pevností prkna. Jeho výběr závisí na tom, co od něj očekáváte.

Dřímá ve vás rebel, který chce od longboardu hlavně rychlejší jízdu? Porozhlédněte se po pevnějších longboardech, které vám umožní lepší zážitek při sjíždění kopců. Měkká deska je naopak pro pohodáře, kteří nehledají rychlost, ale chtějí si užít pomalou jízdu. Pokud porovnáme longboard s kolem či koloběžkou, hlavní výhodou longboardu je skladnost a cena. Ani jeho údržba nebo náhradní díly nejsou drahou záležitostí.

Pro začátečníky i městské „povaleče“

Light verze longboardu, tzv. pennyboard bude vyhovovat hlavně těm, kteří hledají přesně něco mezi longboardem a skateboardem. Vyrábí se z plastové desky, tudíž je o poznání lehčí. Sice není vhodný pro velké rychlosti, ale v přeplněném městě jsou jeho menší rozměry k nezaplacení. Pennyboardy jsou skvělé také pro stylaře, kteří chtějí skrze své prkno vyjádřit, kým jsou. K dostání jsou v řadě barevných provedení.

Velkým hitem jsou pennyboardy se svítící deskou a svítícími kolečky. Pokud plánujete nejen v létě pořizovat videa z jízdy, na takovém prkně bude výsledek vypadat opravdu působivě. A teď už jen pro shrnutí: Longboard je ideální hlavně pro performery, kteří se chtějí na prkně předvádět a nevadí jim vyšší cena a hmotnost. Pennyboard ocení hlavně začátečníci, kteří chtějí spíše brouzdat městem a užívat si jízdu. Kterému prknu dáte přednost vy?

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Chcete svítící longboard či pennyboard? Poradíme vám, jak si vybrat