Menu
StudentMag
Studentský život

Chcete si dopřát benefity antioxidantů? Vsaďte na ty nejsilnější

Antioxidanty jsou něčím, bez čeho by nebylo správné fungování organismu možné. Chrání totiž naše buňky před působením volných radikálů – což jsou vlastně jejich odpadní, a tím pádem samozřejmě i toxické produkty. Jejich množství se navyšuje vlivem prostředí, stresu nebo nesprávné výživy, ovšem antioxidanty dokážou jejich působení poměrně efektivně zvrátit.

Mezi ty nejúčinnější patří rozhodně glutathion. V následujících řádcích se podíváme na to, co je to glutathion a jakou má úlohu. Tato látka vzniká v játrech, takže je pro naše tělo zcela přirozená. Stará se mimo jiné o silnou imunitu či odstraňování těžkých kovů z těla.

Antioxidanty využijete, když…

Možná si teď říkáte, jak by mohl lipozomální glutathion prospět právě vám. Především se uplatní v oblasti detoxikace jater a ledvin. Dokáže také zlepšit zdraví vaší pokožky nebo se podílí na lepší kvalitě spánku.

A využijí ho i sportovci, umí totiž zrychlit regeneraci svalů po námaze. V neposlední řadě pak zlepšuje celkové fyzické i psychické zdraví. Významnou část škodlivých látek tak z těla vyloučí ještě předtím, než vůbec stihnou napáchat nějaké větší škody (a s těmi menšími si zdravý organismus snadno poradí – děje se tak koneckonců dnes a denně).

Co se stane, když v těle glutathion chybí?

Při nízké hladině glutathionu může docházet k poměrně velkým nepříjemnostem. Mezi ty tradiční se řadí především:

  • únava chronického charakteru,
  • hemolytická anémie,
  • bledší kůže a závratě,
  • záněty v oblasti střev,
  • kognitivní dysfunkce typu mozkové mlhy,
  • spánkové poruchy a jiné obtíže.
  • Preventivní působení

Ovšem vyplatí se i ve chvíli, kdy máte obavy z nějaké dědičné genetické zátěže. Antioxidanty se preventivně užívají například kvůli cukrovce, srdečním chorobám, problémům se zrakem apod.

Vyplatí se proto tuto nezbytnou látku doplnit prostřednictvím přírodních prostředků. Ke špičkám na našem trhu v tomto ohledu rozhodně patří značka Pure rituals.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete si dopřát benefity antioxidantů? Vsaďte na ty nejsilnější