Menu
StudentMag
Studentský život

Chcete se vydat do Asie? Poradíme vám, kam se vydat

Máte už evropských dovolených plné zuby? Vydejte se do Asie. Nebojte se neznámých destinací, ani toho, že za dovolenou dáte všechny své úspory. Cestováním po Asii získáte zážitky a zkušenosti, které jsou nevyčíslitelné.

Indonéské ostrovy

Chcete zažít tu pravou exotiku, o které už tak dlouho sníte? Ideálním místem jsou ostrovy v Indonésii, které toho nabízí opravdu hodně. Vyberte si jeden konkrétní, nebo jich procestuje více. Na taková místa většinou neletí přímý let z Prahy a cesta vám zabere pár desítek hodin, ale i tak se vyplatí se tam vydat. Lákadlem jsou nádherné pláže a moře, ale také možnost potápění, poznávání – možná pro vás dosud neznámé – kuchyně, místních lidí, jejich kultury a tradic.

Za krásami na Bali

Určitě už jste slyšeli o ostrově Bali. Ten je momentálně oblíbeným cílem cestovatelů i tzv. nomádů a má to své důvody. Nabízí totiž nepřeberné množství krás a zážitků. Je nazýván ostrovem bohů a ostrovem tisíce chrámů. Najdete tu také posvátnou horu a zároveň sopku Gunung Agung. Nabízí hlavně přírodní scenérie, příjemné klima a klidné prostředí pro všechny. Pro turisty jsou tu pláže, čisté moře a příznivé ceny, které z tohoto ostrova dělají exotický ráj.

Do Japonska nebo do Číny

Co vás jako první napadne, když se řekne dovolená v Asii? To je asi jasné. Bude to Japonsko nebo Čína, kam se ročně vydává tisíce turistů za poznáním asijské kultury, gastronomie a života místních. Obě země se pyšní bohatou historií, přírodou a nádhernými památkami. Japonsko je dokonce jedno z nejbezpečnějších měst, kde je téměř nulová kriminalita. Číně se zas přezdívá už dlouhé generace Říše středu. Její vládcové si dříve mysleli, že se nachází v geografickém centru světa.

Do Indie

Dalším lákadlem je bez pochyby Indie. Tady ale počítejte s tím, že zažijete pořádně dobrodružnou cestu. Indie spadá mezi nejchudší státy a cesta sem tak může být v lecčems poučná a otevřít vám obzory. Záleží, kam se vydáte, protože tu na vás čeká nepřeberné množství zajímavých míst. I sem ročně míří tisíce turistů, nejen kvůli Taj Mahalu, což je jeden ze sedmi divů světa. Jestli vás láká dobrodružnější dovolená, rozhodně se vydejte sem.

Vyrážíte na svou vysněnou dovolenou? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Na internetových srovnávačích ePojištění.cz nebo Srovnejto.cz si všechny nabídky přehledně porovnáte a vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete se vydat do Asie? Poradíme vám, kam se vydat