Menu
StudentMag
Studentský život

Chcete se na koleji cítit víc jako doma? Přinášíme 6 tipů, jak na to

Lucie Hejduková

Lucie Hejduková

20. 11. 2014

Budík, notebook, nějaké to oblečení a hygienické potřeby – jedny z mnoha věcí, které budete potřebovat pro pobyt na koleji a na které jistě nezapomenete. Mnozí z nás ale často nemyslí na věci, díky kterým se na koleji budete cítit více jako doma.

Pokoje na kolejích často připomínají spíše vězeňské cely než místnosti vhodné pro studenty, a tak není od věci přivézt si s sebou něco, co je vám blízké a co vám pobyt zpříjemní.

Povlečení, polštářky a deky jsou základ

Na většině kolejí u nás nafasujete erární peřiny a povlečení. Často nebývají v uspokojivém stavu, a tak je lepší alespoň povlečení mít vlastní. Přivezte si nějaké oblíbené z domova, nejlépe barevné, pokoj bude veselejší a bude méně připomínat nemocniční prostředí.

Výzdoba stěn

Nutno uznat, že s dekoracemi v podobě plakátů a fotek bývají problémy. Kolejní řád často zakazuje jejich vylepování, aby se nepoškodily omítky na stěnách a skříně.

Vždy se to ale dá vyřešit pouhým zastrčením plakátu za okraj skříní či vitríny. Fotky svých blízkých, díky kterým se na koleji budete cítit o sto procent víc jako doma, umístěte do rámečků, a ty rozmístěte po pokoji.

Oblíbené maličkosti

Vaše oblíbená květina ve veselém květináči, svícny a svíčky, různé sošky, košíčky – to vše jsou věci, které vám pomohou cítit se na koleji dobře. Pamatujte ale, že méně je někdy více, a snažte se to s dekoracemi nepřehnat. Konec konců, nebydlíte sami. Vezměte si opravdu jen to, co je pro vás důležité a k čemu máte vztah.

Nádobí

Nádobí v kolejních kuchyňkách je jedna velká kapitola. Nebuďte přehnaně optimističtí a raději si s sebou sbalte alespoň oblíbený hrneček, talíř a příbor. Nejenom že budete mít jistotu, že budou stále čisté tak, jak jste je umyli, navíc vás horký čaj či kakao ve vašem oblíbeném hrnku v zimě na koleji rozveselí.

Aktivita

Pro celkovou pohodu na kolejích je dobré být většinu času aktivní. Projděte si okolí a zjistěte, kde se dá běhat, chodit na procházky, cvičit, kde se pořádají nejrůznější akce, koncerty, párty, výstavy a podobně.

Množství různých činností vám zvedne náladu, pokud jste zrovna celí nesví z tolika změn kolem vás. Jakákoli aktivita je lepší než sedět na pokoji, nudit se a užírat se.

Spolubydlící

Tak s těmi je opravdu lepší být vždy zadobře. I přesto, že vám zrovna nesedí, se snažte být milí a najít společnou řeč. Základem je umývat po sobě nádobí a udržovat pokoj v relativním pořádku. Na spousty různých akcí můžete vyrazit spolu, lépe se poznat a najít společné zájmy. Vycházet se spolubydlícími je jednoznačně základ pohodového bydlení na koleji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete se na koleji cítit víc jako doma? Přinášíme 6 tipů, jak na to