Menu
StudentMag
Studentský život

Charlie Straight o studiu: Hudbou jsme se krmili každý den!

Redakce

Redakce

19. 4. 2013

Také vás zajímá, kam chodila vaše oblíbená kapela do školy a jak na ní vzpomíná? Tentokrát jsme vyzpovídali Charlie Straight, jednu z nejúspěšnějších českých kapel současnosti. Co je nejvíc bavilo a proč si Albert roztrhal kalhoty?

Indie rocková kapela Charlie Straight má celkem 4 členy: Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí)Dva z nich, Albert a Pavel, nám odpovídali na naše otázky.

Kam jste chodili do školy?

Albert: Na polskou základní školu v Třinci.

Jak vzpomínáte na střední a co vám dala do života?

Albert: To byl český gympl v Třinci a dal mi částečně i tuhle kapelu, jsem jim za to vděčný, těm učitelům i lidem, kteří mě v aule poslouchali, jak hraju The Scientist a jiné jazzovější kousky. Zdravím i Zuzku Kudelovou, ta s námi s Johnnym hrála ve skupině Funkiers!

Pavel: Znáte seriál Beverly Hills 90210? Tak přesně takový pocit jsem měl z Janáčkovy Konzervatoře v Ostravě, když jsem poprvé překročil její práh. (smích) Nejlepší na této škole byl  kolektiv kantorů a studentů. Naučil jsem se jednu důležitou věc. Nejdůležitější věcí je právě onen kolektiv lidí a pak už je v podstatě jedno, kde studujete… Musí vás to především bavit…

Co vás ve škole nejvíc bavilo?

Albert: Diskuse s učiteli o tématu do hloubky, fakt. Baví mě, když je někdo do něčeho zapálený.

Pavel: Jistě znáte slavný citát J. A. Komenského škola hrou! Tak tento citát přesně vystihuje to, co mě na JKO bavilo!

Co vás nejvíc bavilo mimo školu?

Albert: Hudba a sport, myslím tím Charlie Straight a kolečkové brusle nebo snowboard.

Pavel: Hudební kluby, hamburgery, festivaly a krásné studentky! Hudbou jsme se v podstatě krmili každý den!

Jakou historku ze studií považujete za nejvtipnější?

Albert: Já jsem bral školu hodně vážně, co se týče učení. Já si na žádnou vtipnou historku nevzpomínám… No jednou jsem si ve škole tak roztrhal kalhoty, že jsem pak prakticky seděl v lavici jenom v trenkách, nevím, jak mě to napadlo…

Pavel: Rád bych vám ji povyprávěl, ale opravdu to nejde! Je trochu morbidní a nerad bych nejmenovaného profesora jakkoliv urazil! Tímto bych rád pozdravil našeho pana prof. Heřmanského. (smích)

Studujete ještě někdo něco?

Albert: Michal studuje HAMU, hru na klavír, klasický klavír i jazz. Já jsem po střední šel na překlad a tlumočení z angličtiny do Olomouce a teď mám titul Bc. Nejvíc mě baví tlumočení a fonetika.

Pavel: Já ne! Ale před nedávnem jsem navštívil vysokou školu Jazzovou v Katowicích. Byl jsem zvědavý na celkové klíma této školy. A musím říci, že jsem byl mile překvapen! Rád se tam v budoucnu podívám znova!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Charlie Straight o studiu: Hudbou jsme se krmili každý den!