Menu
StudentMag
Studentské finance

Cena Shiba Inu: Kdy je nejlepší čas na nákup SHIB?

Chcete vydělat na obchodování s Shiba Inu? Nic na tom není.

Jediné, co musíte udělat, je nakoupit SHIB, když je cena Shiba Inu nízká a prodat SHIB, když je cena vysoká. Rozdíl je čistý zisk. Šetřete si ho, dokud si nebudete moci dovolit to Lamborghini, které jste si vyhlédli.

Zní to jednoduše, že? Ale kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý. Vydělávat není vždycky jednoduché –⁠ zejména v nestálém světě kryptoměn. Volatilita trhu posílá cenu SHIB nahoru a dolů jako jojo. Nepředvídatelně, bez varování a zjevné příčiny stoupá do nových výšin a padá na nová minima. Když si koupíte Shiba Inu, může mít nákup za 500 € z minulého týdne dnes hodnotu 2 500 € –⁠ nebo 100 €.

Denní obchodování je okouzlující, ale načasovat trh rozhodnění není nic snadného. Nákupy a prodeje podle předpovědí rychle se měnícího kurzu Shiba Inu matou i ty nejzkušenější profesionální investory.

Hodnota SHIB se může dramaticky měnit v důsledku dynamiky globálního trhu, spekulací o mezinárodních regulačních změnách, tweetů miliardářů a mnoha dalších faktorů. Načasování trhu by bylo obtížné, i kdybychom znali všechny ovlivňující faktory, a to určitě neznáme.

Pokud vás zajímá, proč téměř všichni denní obchodníci dlouhodobě prodělávají, je to právě tento důvod.

Vtip o vtipu

V roce 2013 vytvořili softwaroví inženýři Jackson Palmer a Billy Marcus kryptoměnu Dogecoin. Logo mince vycházelo z populárního memu, který obsahoval obrázek Shiba Inu a záměrně špatně napsané slovo „doge“.

Nikdo nečekal, že se Dogecoin stane seriózní kryptoměnou nebo dobrou investicí. Byl to vtip, parodie na Bitcoin.

Cena však rostla, lidé vydělávali peníze a zanedlouho byl trh s kryptoměnami plný memecoinů.

V roce 2020 vytvořila osoba nebo skupina známá jako Ryoshi parodii na Dogecoin a nazvala ji Shiba Inu. Ryoshi novou minci velkohubě prohlásil za „zabijáka Dogecoinu“.

SHIB byl od samého počátku jedinečný. Ryoshi vytvořil 1 kvadrilion tokenů a 50 % z nich uzamkl v Uniswapu. Zbývajících 500 bilionů mincí poslal Ryoshi tvůrci Etherea Vitaliku Buterinovi.

Buterin věnoval indickému fondu COVID-Crypto Relief Fund více než 50 bilionů SHIB – v té době v hodnotě více než 1 miliardy dolarů.

Dne 1. ledna 2022 Kriptomat každému registrovanému zákazníkovi věnoval 2 022 mincí SHIB. V té době jste si za 20 eur mohli koupit 1 milion SHIB, takže dar byl především symbolický. Cena Shiba Inu však vzrostla z 0,00000607 eura na konci září 2021 na historické maximum 0,00005704 eura 3. listopadu – za pouhých několik týdnů to byl skok o přibližně 9 400 %. Zdálo se, že možné je všechno.

Shiba Inu je mezi investory do kryptoměn stále populární. Za málo peněz je možné nakoupit velké množství SHIB, a pokud cena opět prudce vzroste, výnosy mohou být obrovské.

Není divu, že se Shiba Inu neustále objevuje na seznamu 20 nejaktivněji obchodovaných kryptoměn.

Investice do Shiba Inu

Pozorovatelé v oboru jsou v otázce memecoinů rozděleni. Mince a tokeny jako Shiba Inu obvykle nejsou spojovány s aplikacemi DeFi nebo sběratelskými NFT či jinými projekty. Jsou vytvořeny výhradně pro spekulanty a investory.

Shiba Inu

Kolem SHIB však vznikla komunita a bohatý ekosystém, který podporuje další dvě kryptoměny a mechanismy pro swapování a staking. Členové komunity – ShibArmy – se aktivně podílejí na směřování budoucnosti ekosystému, vybírají charitativní organizace, které budou podporovat, a vytvářejí nové aplikace, které budou na Shiba Inu fungovat.

Mnoho investorů považuje extrémně nízkou cenu tokenů SHIB za atraktivní. Za pár tisíc eur mohou vlastnit 1 miliardu SHIB. Pokud by se cena zvýšila na 0,01 eura (nebo i na 0,001), tisíce eur by se rozrostly na miliony.

Poučení se z minulosti

Co kdybyste si Shiba Inu koupili před měsícem nebo před rokem? Kdybyste do SHIB investovali 100 €, co byste měli nyní?

Zajímá vás to? Podívejte se na „co kdyby“ kalkulačku od Kriptomatu, která provádí výpočty na základě nepřetržitě aktualizovaných dat. Kalkulačka vám na základě aktuálních historických dat přesně řekne, jakou hodnotu by dnes měla vaše investice 100 €.

Ve skutečnosti kalkulačka zobrazuje aktuální hodnotu investice 100 € pro jakoukoli z více než 350 kryptoměn, které jsou v prodeji na Kriptomatu.

Kalkulačka ukazuje, že bez ohledu na krátkodobou volatilitu je investování do kryptoměn zdrojem značných dlouhodobých výnosů.

Shiba Inu

Jedním z dobrých způsobů, jak využít dlouhodobých vzestupných trendů, je použít funkci opakovaného nákupu na Kriptomatu, která umožňuje nastavit plán pravidelných nákupů na týdenní, dvoutýdenní nebo měsíční bázi. Za cenu denního šálku kávy ve Starbucksu tak můžete pomalu, ale vytrvale budovat své krypto portfolio na podporu dlouhodobých cílů, jako je odchod do důchodu, nákup nemovitosti nebo zaplacení drahého vysokoškolského vzdělání.

Sečteno a podtrženo

Miliony denních obchodníků mohou dosvědčit, že předpovídat vzestupy a pády na trhu s kryptoměnami není nic snadného. Faktorů ovlivňujících kurz Shiba Inu je příliš mnoho a jsou příliš nepřehledné na to, aby se daly sledovat.

Volatilita ztěžuje život denním obchodníkům, ale ve srovnání s dlouhodobým vývojem cen Shiba Inu je její vliv malý.

V oblasti investování do kryptoměn neexistuje nic takového jako „jistota“, ale mnoho šťastných členů ShibaArmy dosáhlo úspěchu, když o svých kryptoměnách uvažovali jako o dlouhodobé investici.

O Kriptomatu

Společnost Kriptomat, která byla založena v roce 2018, způsobila revoluci ve světě kryptoměn zavedením nejjednodušší platformy v Evropě. Kriptomat činí digitální finance tak jednoduchými, že každý a všude může získat přístup ke svobodě, spravedlnosti a naplnění, které krypto představuje. Stovky tisíc zákazníků v Evropě a ve 120 zemích světa důvěřují Kriptomatu při nákupu, prodeji, výměně, vydělávání, sdílení a investování do kryptoměn.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Cena Shiba Inu: Kdy je nejlepší čas na nákup SHIB?