×
StudentMag

Brněnská univerzita bojuje s falešnými diplomy. Padělky odhalí online

diplom
Ilustarční foto: sxc.hu

České univerzity a vysoké školy mají dlouhá léta potíže s ověřováním některých diplomů. Jako hlavní nepřítel podvodníků se nyní ukázala Masarykova univerzita, která přichází s unikátním online nástrojem na jejich odhalení.

diplom
Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

Masarykova univerzita v Brně je známá tím, že již dlouho bojuje s podvodnými diplomy. Nyní má však k dispozici nový nástroj zabraňující podvodníkům v jejich falšování.

K ověření stačí číslo diplomu

Na nové webové stránce Pravydiplom.cz si bude moci od nynějška ověřit pravost vysokoškolských diplomů úplně každý. Nemusí přitom vůbec kontaktovat příslušnou školu ani zdlouhavě čekat na výsledky přezkoumání.

Vše se dá naopak zvládnout v několika málo vteřinách. Pokud u některého absolventa není jisté, jestli vysokou školu skutečně vystudoval, stačí zadat číslo jeho diplomu. Jestliže se zadaný diplom shoduje s existujícím, měl by se v systému ukázat.

Pravý diplom již využívá 13 škol

Webová stránka www.pravydiplom.cz není zpoplatněná a může se k ní přidat každá vysoká škola v České republice.

V současnosti tak učinilo již třináct vysokých škol, vedle Masarykovy univerzity například Technická univerzita v Liberci nebo brněnská Akademie STING. Kompletní seznam škol najdete na dané webové stránce.

Užitečný nástroj, který vyvíjí tým informatiků z Masarykovy univerzity v Brně, nyní obsahuje kolem 80 000 diplomů. Další by měly v budoucnu přibývat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..