Menu
StudentMag
Kariéra pro studenty

Brigáda za barem: Vybrali jsme 5 věcí, které se díky ní naučíte

Redakce

Redakce

13. 5. 2014

Brigády jsou nedílnou součásti studentského života. Kavárna nebo bar jsou oblíbenou destinací, kde si student může najít takzvaný part-time job, zaplnit si peněženku, a odkud si odnese užitečné zkušenosti.

1. Orientace v branži

Po roce práce v prostředí baru či kavárny už pro vás určitě nebude problém připravit pěnu na cappuccino, zmáčknou správný čudlík na kávovaru nebo znát všechny přísady do mojita. Toho později můžete využít například v zahraničí, kde se v kavárnách nebo za barem zároveň dá vydělat nějaký peníz a naučit se cizí jazyk.

2. Komunikace s ne vždy příjemnými lidmi

Nebojím se říci, že naše budoucnost stojí a padá na umění sociální komunikace. Proto je velmi důležité se neustále zdokonalovat. Vyhledání brigády, kde jste neustále ve styku s různými typy lidí, může být velký krok vpřed.

3. Výplata

Výplata je pro většinu lidí první asociace, která je napadne, když se řekne práce. A pokud se trošku podíváme do hlubin dnešní študákovy duše, zatěžují ji především finance. Proto budete mít pokaždé, když vám výplata přijde, o jedu starost méně. Ale na jak dlouho?

4. Umění hospodařit

Rozdíl je v tom, jak s výplatou naložíte. Někdo ji utratí do hodiny, někdo do dvou a někdo si založí bankovní účet a čeká na správný okamžik, kdy peníze využít. Tak nebo tak je lepší vyzkoušet si následky podobných rozhodnutí co nejdříve a nedopadnout tak, že vám při první výplatě v budoucím stálém zaměstnání nezbude na nájem.

5. Prozření

V tomto bodě je to už čistě individuální. Možná si uvědomíte, že vás práce za barem tak baví, že se rozhodnete dělat jí do konce života. Nebo (jako já) zjistíte, že podobnou prací se rozhodně živit nechcete a motivuje vás to k většímu soustředění se na svůj další kariérní růst.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brigáda za barem: Vybrali jsme 5 věcí, které se díky ní naučíte